Досягти в перспективі членства в НАТО допоможе не надання Україні Плану дій щодо членства в цій організації, а концентрація на реформах.

Про це повідомляє видання "Європейська правда", цитуючи слова заступника генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Роуз Геттемюллер: "Я взагалі не бачу для вас потреби так морочитися отриманням ПДЧ. Річні національні програми ведуть вас точно тією ж дорогою. Всі запитують: а чи буде у нас ПДЧ? А чи буде програма посилених можливостей? І одночасно – ніхто не говорить щось на кшталт: "Ми повинні ставити своїм пріоритетом проведення реформ".

Як вважає Геттемюллер, найважливіший і снаиболее вагомий аргумент для НАТО щодо оцінки готовності України до вступу - це проведення реформ і змін в країні. На такі речі і буде звертати увагу альянс під час розгляду заявки України про вступ.

Крім того Роуз додала, що для вступу України в НАТО треба дочекатися повного консенсусу всіх його учасників.

Популярні новини зараз

Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року

Газовики виписують штрафи на десятки тисяч гривень: кому зі споживачів готувати гаманці

Можете залишитися без житла: що треба обов’язково перевірити при купівлі квартири "з рук"

Більше зняти та обміняти не вийде: які обмеження встановили банки

Показати ще

"Ви ж розумієте, що в кінці кінців – коли це питання постане на порядку денному – вам потрібно буде досягти консенсусу; потрібно, щоб всі без винятку союзники дали згоду на ваше приєднання до Альянсу", - підкреслила Геттемюллер.

Роуз згадала і про те, що участь у самітах також залежить від бажання всіх держав-учасників, нагадавши, що Угорщина з-за мовного закону обіцяла блокувати спроби України щодо вступу в НАТО.

Історія створення і розвитку НАТО: відео

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" в рейтингу найсильніших армій світу Україна посіла 29-е місце. У відповідній таблиці українські військові сили знаходяться між арміями Греції та Чеської республіки.

Для складання цього рейтингу враховувалося, в загальній складності, близько півсотні різних факторів. Україна могла б зайняти більш високі позиції в списку, якщо б була членом НАТО і володіла ядерною зброєю. За ці фактори нараховувалися додаткові бали.

На першому, другому і третьому місцях рейтингу знаходяться США, РФ і Китайська народна республіка.