З 2017 року Лондон шість разів відмовлявся вести переговори з Києвом про зміну візової політики для України. Цю інформацію виданню Українська правда підтвердили в посольстві України у Великобританії.

У Сполученому Королівстві візами займається не міністерство закордонних справ, а міністерство внутрішніх справ. Крім того, заявки українців на отримання візи консульство розглядає у Варшаві.

Тільки в цьому році посольство двічі пропонувало британській стороні провести консультації з приводу необґрунтованих відмов у видачі віз і затримки, але Лондон відмовився.

Відзначається, що терміново оформити візу не можуть навіть дипломати та міністри, часто дозвіл на в'їзд в країну видають занадто пізно, навіть коли оформляється термінова віза.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

У вересні 2017 року держсекретар у справах Європи і Америки міністерства закордонних справ Великобританії Алан Дункан визнав, що візовий режим між Україною і Британією є незадовільним.

У лютому 2018 року директор департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев зазначив, що Україна може змінити формат візових відносин з Великобританією після її виходу з Європейського союзу. За словами Погорєльцева, українське посольство в Лондоні отримало "ряд цікавих пропозицій щодо організації дорожньої карти роботи з Великобританією у цьому напрямку".

Україна скасувала візи для британців в 2005 році, але з моменту виходу Сполученого Королівства з ЄС у березні 2019 року дія безвізового режиму припиниться.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Європейському Союзі оцінили ризики України втратити безвізовий режим. На сьогоднішній день відсутні які-небудь зловживання або інциденти, які могли б стати причиною для втрати Україною безвізового режиму з Європейським союзом. Про це повідомив Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган.

За його словами, звіт Європейської комісії за грудень 2017 року демонструє наявність певних питань, що стосуються візової лібералізації. Разом з тим Хан зазначив, що Україна демонструє значний прогрес у цьому напрямку, однак існують певні ризики.