Захід шукає фігуру політика, який має довіру всіх залучених у конфлікт на Донбасі сторін, може стати ключовим комунікатором між ними і здатний сформулювати порядок денний переговорів, вважає політичний оглядач Денис Гаєвський.

За словами експерта, усвідомлюючи очевидний глухий кут у мінському процесі, міжнародні посередники у форматах США — РФ та ЄС — РФ активізували зусилля, спрямовані на імплементацію положень документа під назвою "Комплекс заходів із виконання Мінських угод", підготовленого в лютому 2015 року.

"Водночас західні видання виявляють неабиякий інтерес до Віктора Медведчука, — мабуть, найбільш результативного учасника мінського процесу, у чиєму активі звільнення близько 400 полонених, а також довірчі стосунки з першими особами України та Росії. Цей факт нещодавно детально висвітлила Financial Times, що опублікувала велике інтерв'ю з Медведчуком, а міжнародне інформагентство Reuters, у свою чергу, зацікавилося контактами останнього з адміністрацією Трампа", — пояснив Гаєвський.

При цьому, підкреслює оглядач, варто звернути увагу на питання, які редакція Reuters ставила українському політику, пов'язані з його діяльністю як міжнародного парламентера, залученого до вирішення широкого кола проблем, включаючи відновлення економічних відносин між Києвом і Москвою, специфіку взаємин США з Китаєм тощо.

"Все це може свідчити про те, що Захід шукає фігуру політика, який має довіру всіх залучених у конфлікт сторін, може стати ключовим комунікатором між ними і здатний сформулювати порядок денний переговорів", — робить висновок він.

Популярні новини зараз

Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

"План Медведчука" щодо врегулювання конфлікту, нагадав Гаєвський, — це прийняття чотирьох законопроектів: про амністію, про конституційні зміни в частині децентралізації, про проведення виборів на Донбасі, про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі — перегукується з пропозиціями глав зовнішньополітичних відомств ФРН і Франції Франка-Вальтера Штайнмайера (нинішнього президента ФРН) і Жан-Марка Еро, озвученими ними у вересні 2016 року в ході візиту до Києва.