Українські підприємства, як і звичайні громадяни, повинні сплачувати посильні податки, а не просто віддавати все зароблене до держбюджету, одержуючи лише засоби, що дозволяють їм "дожити до наступної зарплати".

Про це під час свого виступу в рамках зустрічі керівників столичних підприємств, організованої Асоціацією платників податків України, повідомив народний депутат України Євген Рибчинський.

За його словами, ще кілька століть тому намісники тогочасних держав розуміли, що більш прогресивної, з точки зору розвитку і процвітання їх вотчин, є модель керування, заснована на принципах обмеженого втручання держави.

"Київ був одним із перших українських міст, яке отримало Магдебурзьке право, що дозволило місту та його мешканцям, грубо кажучи, самостійно опікуватися власною долею. Внаслідок чого, громада самостійно вирішувала, який розмір податків і з кого вони будуть стягувати, а також, на які міські потреби ці кошти будуть розподілені", - зазначив народний депутат.

Як не дивно, сторіччя "прогресу" позбавили українців цього права. Нам у спадок дісталася видозмінена система Радянського Союзу, при якій працівник отримує не більше 20% від належної йому винагороди. Зокрема, внаслідок такого "компромісу", у пересічного законослухняного мешканця нашої країни відсутня яка-небудь реальна можливість та надія на процвітання й безбідне існування.

Популярні новини зараз

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Показати ще

"Такий підхід необхідно змінювати. Держава повинна повернутися обличчям до своїх громадян – працівникам та роботодавцям. Вона повинна, нарешті, вступити з ними в рівний діалог, наслідком якого стане справедлива система розподілу доходів та фінансових зобов'язань", - зазначає Рибчинський.

Свою згоду зі словами народного обранця висловив й президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.

"Ми переконані, що без зміни податкової системи, щорічні точкові зміни не дають результату. І сьогодні на зустрічі ви бачили тому підтвердження. Всі підприємці говорять одне і те ж: навантаження на фонд оплати праці дуже високе. Через це ми отримуємо велику "тінь", - пояснив Григол Катамадзе.

За його словами, Ліберальний податковий кодекс дозволить вже через два роки збільшити мінімальну заробітну плату до 7 тис. грн. Для цього потрібно знизити кількість податків з 13 до 9. Об'єднати податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок. І зробити поетапне його зниження - до 20% в 2020 році. Необхідно прибрати спрощену систему і на період у три роки оголосити мораторій на зміни у податкове законодавство. На цей же період зафіксувати, що мікробізнес з доходом до 2 млн. грн. на рік платить податок 500 грн. на місяць, а до 5 млн. грн. – податок 2%. Необхідно оголосити на півроку повне нульове декларування. На цей момент все, що заробили фізособи, держава має визнати, як законно зароблене і не обкладати податком.