Троє українських президентів - Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко підписали спільне звернення щодо надання автокефалії Українській помісній православній церкві.

Цю інформацію повідомив у вівторок, 8 травня, на спільній з Кучмою і Ющенком прес-конференції в Києві, Леонід Кравчук, передає "Інтерфакс-Україна".

За словами екс-президента України Кравчука, звернення було підписано після дискусій.

"Після дискусій в нашому колі ми підписали спільне звернення", - заявив він.

Кравчук вважає, що надання автокефалії Українській церкві зіграє важливу роль в становленні незалежності країни.

Популярні новини зараз

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Ціни на популярний продукт взлетіли до небес: чому українці вирішили його ігнорувати

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Показати ще

"Ми вважаємо, що надання автокефалії Константинопольською матір'ю - церквою відіграє важливу роль у зміцненні незалежності України, духовної і національної єдності нашого народу, розвитку релігійної свободи в Україні, сприятиме плідному міжконфесійному діалогу в нашій країні", - Кравчук зачитав текст звернення.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", ініціатива президента України Петра Порошенка створити Єдину помісну церкву, 19 квітня підтримана Верховною Радою, приголомшила всіх українців. Журнал "Новий час" запитав у співвітчизників, що вони думають про ідею надання автокефалії Української православної церкви.

Також портал повідомляв про те, що Російська Федерація ніяк не може змиритися з тим, що Україна рішуче налаштована отримати автокефалію Української православної церкви. З'ясувалося, що Кремль дав вказівку вищого духівництва УПЦ МП про проведення особистих зустрічей з впливовими українськими політиками, дипломатами і бізнесменами.

Створення Єдиної помісної церкви в Україні залежить від рішення Синоду Вселенського патріархату. В чому важливість документа? Перш за все, в самому томосі (дозволі) на автокефалію, яку вже не звинуватять неканонічності, вона позбудеться ізоляції у православному світі.

УПЦ МП вважає, що Президент і Верховна Рада не мала підстав звертатися до Вселенського партіарха Варфоломію з проханням надати автокефалію православної церкви в Україні.