Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що не має наміру брати участь у президентських виборах.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Луценко відзначив, що жодних президентських амбіцій у нього немає, навідміну від його найближчого оточення.

"Я, напевно, єдиний не кандидат у президенти з великого кола моїх знайомих. Це продумане рішення. З самого початку моєї роботи тут, незважаючи на різні розмови, я точно не кандидат у президенти", - сказав він.

Розповідаючи про майбутні вибори, Луценко назвав їх "символічними".

"Рівно сто років тому Україна була приблизно у такій самій ситуації...Невелика група людей намагалася тоді побудувати країну. І величезна маса людей, що підігрівається п'ятою колоною Кремля, доморощеними радикалами і корисними ідіотами, просто знищила УНР. Потім і тому - в землю полягли мільйони українців. Цей урок ми маємо пам'ятати, якщо хочемо бути успішною країною", - вважає він.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

За словами генпрокурора, його роль на виборах - "стриматися і не почати давати прямі оцінки популістам". "Я намагатимуся говорити лише одне - підтримайте тих, хто будує країну, а не тих, хто все критикує і дає нескінченні нездійсненні обіцянки", - наголосив він.

Варто відзначити, що раніше група народних депутатів звернулись до Конституційного суду з поданням про перевірку легітимності закону, який дозволив Юрію Луценку отримати посаду генерального прокурора.

"45 народних депутатів підписали конституційне подання щодо визнання цього закону неконституційним з мотивом порушення регламенту", - сказав Чумак.

За словами нардепа, всі 45 підписів під поданням перевірені апаратом Верховної Ради, завірені його печаткою та підписами.

"І це конституційне подання цього тижня буде передано до Конституційного суду", - пообіцяв Чумак.

Він пояснив, що йдеться про закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури, який був ухвалений 12 травня 2016 року.

Депутат зазначив, що даний закон "відрізняється своїм цинізмом".

Він нагадав, що відповідний проект закону був внесений до ВР о 9 ранку 12 травня, о 9:15 його розглянув профільний комітет, об 11-й за нього проголосували в сесійній залі парламенту, цього ж дня його підписав спікер парламенту і президент України, після чого закон опублікували в офіційному виданні.

"Це той проект закону, який дав можливість зайняти посаду генерального прокурора Юрію Віталійовичу Луценку і змінив усі правила призначення на посаду генерального прокурора", - сказав Чумак.

Право на правду. Юрій Луценко заплутався в поясненнях щодо дорогого будинкуНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Савченко у суді озвучила останнє прохання.