За чотири роки українська економіка втратила майже $100 млрд через вторгнення Росії в Крим і агресії на Донбасі.

У своїй доповіді такі розрахунки опублікував Андерс Аслунд, старший науковий співробітник Євразійського центру "Атлантичної ради", пише "Укрінформ".

"Найпростіше й найбільш узагальнене визначення збитків, які зазнала Україна, полягає в збільшенні частки втраченого ВВП України на чотири. Донбас був джерелом 10% ВВП України, а Крим - 3,7%. Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив ВВП України в докризовий, 2013 рік на рівні $179,6 млрд. Таким чином, загальна вартість активів Криму і Донбасу становила 13,7% з $179,6 млрд, помножене на чотири, або $98,4 млрд", - заявив він.

Як каже Аслунд, Україна з самого початку російської анексії втратила державну власність, яка включала в себе нафтогазові холдинги, інфраструктуру, будівлі, землю і військові об'єкти.

Найбільші збитки в Криму стосуються газових активів, які охоплювали 18 газових родовищ у Чорному морі, приблизна ціна яких становить $40 млрд. Близько $1,8 млрд Україна втратила в банківському секторі.

Популярні новини зараз

Рибам – експерименти, а Козерогам потрібна допомога: гороскоп для всіх знаків на 7 січня

Мобілізація у січні: ким у першу чергу зацікавиться ТЦК

Долар по 50, безробіття та ціни: фінансист підказав, до чого готуватися українцям на 2025 рік

Зняв гроші або отримав переказ: за що банки почнуть блокувати українцям картки

Показати ще

"Економічна і гуманітарна ситуація на Донбасі жахлива і суттєво контрастує з ситуацією в Криму", - сказано в доповіді.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у Путіна після виборів не буде грошей, щоб забрати території Донбасу. Так як нова анексія спричинить за собою нові санкції. Про це стало відомо завдяки заяві російського політолога Дмитра Орєшкіна.

Також портал повідомляв про те, що в останні кілька місяців на території анексованого Криму вдвічі збільшилася кількість російського військового контингенту. Крім цього РФ перекинула сучасне озброєння і практично перетворила півострів в базу для секретних бойових операцій.