Паралельно із скуповуванням вугільних активів Олександра Януковича неофіційний куратор галузі Віталій Кропачов провів кампанію з придбання газових активів сина екс-президента. Наступна мета Кропачова — генеруючі компанії "Донбасенерго" та "Центренерго". Про це йдеться в журналістському розслідуванні, опублікованому інтренет-порталом Економічна правда.
«Поглинати енергетичну імперію Януковичів Кропачов почав у 2016 році з придбання трьох вуглезбагачувальних фабрик. У 2017 році тією ж дорогою пішли шахти "сім'ї" — ТОВ "Новогродівська" і ТОВ "Росія". Зараз до цього списку приєдналося ТОВ "Краснолиманське" молодшого бізнес-партнера Олександра Януковича за компанією "Донбасенерго" Ігоря Гуменюка. В кінці 2017 року до складу мажоритарних засновників цієї шахти увійшла київська компанія "Укрдонінвест", 99,9% якої належать Кропачову», - пише видання.
Напередодні приватизації, фірми Кропачова встановили контроль над ресурсною базою державної енергогенеруючої компанії «Центренерго», порушивши існуючу раніше модель зустрічних поставок, яка забезпечувала збут державних шахт західної України.
Рибам – експерименти, а Козерогам потрібна допомога: гороскоп для всіх знаків на 7 січня
Від пенсії заберуть 20%: пенсіонерів можуть позбавити останніх копійок для виживання
Гороскоп на тиждень 6-12 січня для всіх знаків Зодіаку: Близнюки захопляться іноземцями, Діви відпочивають, а у Водоліїв складності
Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи
«За півтора місяця ДТЕК не відвантажила "Центренерго" жодної тонни палива, тоді як ТОВ "Краснолиманське" поставило 142 тис тонн вугілля — майже половину обсягу, який ця компанія продала енергетикам за 11 місяців 2017 року. Зайнявши таким чином місце Ахметова, Кропачов зламав йому цілу схему. Йдеться про те, що ДТЕК роками відвантажувала на "Центренерго" паливо в рамках так званої логістичної моделі зустрічних поставок вугілля. Суть моделі в тому, що державні шахти Західної України, об'єднані в державні підприємства "Львіввугілля" та "Волиньвугілля", поставляли продукт на станції "Західенерго", що належать ДТЕК, а шахти ДТЕК — "Павлоградвугілля" і "Добропіллявугілля" — відвантажували свій концентрат на ТЕС державної "Центренерго"», - зазначається в статті.
Як повідомлялося, 30 січня має відбутися конкурс "Центренерго" з закупівлі 150 тис. тонн вугілля газової групи. Валерій Кропачов в ефірі каналу 112 підтвердив намір ООО "Шахта Краснолиманська" брати в ньому участь.
У четвер, 25 січня, детективи Національного антикорупційного бюро провели обшук у київському офісі Віталія Кропачова. Детективами було пред'явлено рішення суду про обшук всього офісного будинку по вул. Б.Хмельницького, 26. При цьому санкція також видана на обшук двох автомобілів Кропачова і житлового будинку в Петропавлівській Борщагівці, який належить йому. Проведення обшуку здійснюється в рамках кримінальної справи, фігурантами якої є компанії "Тріалтрейд", "Доненергоекспорт" і "Універсалінвестстрой".