У центрі столиці, біля приміщення Верховної Ради, ще вчора почали розбирати наметове містечко. І хоча активісти, прибічники "Руху нових сил" зробили це добровільно (депутати все ж таки ухвалили закон про антикорупційний суд, чого і чекали мітингувальники), але ситуація сьогодні вже зовсі інша.
Зносити решту наметів, котрі перенесли з площі Конституції на Грушевського, почали вже правоохоронці, траплялися й сутички. В цей час затримали для дачі свідчень 101 особу, що підтвердив у своєму Facebook радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.
За його словами, постраждали декілька копів, а також протестувальників, кожному із них надали невідкладну медичну допомогу.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Сам радник Авакова охрестив мирний мітинг "проросійським", хоча прихильники колишнього губернатора Одещини Міхеїла Саакашвілі завжди заперечували подібні звинувачення.
Згодом з'ясувалося, що масові затримання нібито пов'язані із проведенням слідчих дій за рішенням суду в рамках кримінальних проваджень.
"3 березня працівники поліції Києва проводять слідчі дії в наметовому містечку, розташованому біля Верховної Ради України. Процесуальні дії проводяться на підставі двох рішень суду та в рамках кримінальних проваджень, які розслідують слідчі поліції Києва. Підтримка поліцейськими забезпечена на вимогу слідчого. Вже зараз вибухотехніки вилучають кілька предметів, візуально схожих на споряджені гранати. Також будемо вилучати речі, які проходять по інших кримінальних провадженнях ", - наголосив начальник поліції Києва Андрій Крищенко.
На даний час поліція перекрила вулицю Грушевського від Шовковичної до Липської, сюди не пускають нікого, пояснюючи це тим, що йдуть слідчі дії. Паралельно із цим бійці Нацгвардії спільно з комунальниками прибирають табір із проїжджої частини та з Маріїнського парку.
Активістів допитують щодо подій 27 лютого та "спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу)", хоча там тимчасово розміщувався штаб протестувальників.
Заговорили про постраждалих у своїх рядах і журналісти, котрі були присутні біля Ради і слідкували за всім,що відбувається – зокрема, травми отримали кілька осіб із "Громадського", а також їхній колега з "Радіо свобода" Сергій Нужненко, якому в очі бризнули сльозогінним газом.
Дивіться: штурм наметового містечка під Радою