Участь американського посольства в скандалі з «прослушкою» Холодницькогояскрава ілюстрація того, як виглядає зовнішнє управління з боку США. Саме зовнішнє управління один із головних ризиків для України сьогодні, вважає блогер Микола Васильковський.

На його думку, в справі конфлікту навколо САП, НАБУ І ГПУ дуже показовим є нещодавнє інтерв'ю посла США в Україні Марі Йованович журналу «Фокус».

«Найголовніше, що Йованович не спростувала роль посольства США в скандалі з «прослушкою» Холодницького. Мабуть, просто вважала нижче своєї гідності. Але і не підтвердила, тому що США всіма силами намагаються не афішувати свою роль в історії зі спробою звільнити Холодницького. Хоча ряд українських журналістів публічно заявили, що комбінацію проти Холодницького вигадали і запустили в будівлі американського посольства», — звернув увагу блогер.

На думку Васильковського, заява Йованович про те, що «США, виступали донорами при формуванні НАБУ і САП» і її відповідь «це повинен визначати український народ» на питання про незалежність НАБУ і САП від політичного впливу та приватних інтересів суперечать один одному.

«Як український народ може визначати долю САП і НАБУ, і про яку незалежність антикорупційних органів може йти мова, якщо 5 хвилин тому сама Марі Йованович прямо визнала, що «ми, США, виступали донорами при формуванні НАБУ і САП»? Про яку незалежність мова, якщо заступник Генерального прокурора, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури САП Назар Холодницький і керівник НАБУ Артем Ситник навіть не приховували, що постійно їздять у США для звіту перед американськими працедавцями?», — обурюється блогер.

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

На його думку, прикладів, коли американські чиновники і дипломати безпосередньо керують Україною, величезна кількість.

«Екс-віце-президент США Джо Байден розповів у своїй книзі спогадів Promise me, Dad, як домігся звільнення Віктора Шокіна з посади Генерального прокурора України. Конфлікт між президентом України та Ігорем Коломойським дозволив у березні 2015 року тодішній посол США Джеффрі Пайетт, який звільнив олігарха, що зарвався, з посади голови Дніпропетровської ОДА. «Спецоперація» проти Холодницького – ще один епізод у скарбничку прикладів зовнішнього управління», — упевнений блогер.

Саме зовнішнє управління — один із головних ризиків для України, вважає Васильковський.

«Але головне, історичний досвід свідчить, що одні держави керують іншими, часто геть ігноруючи інтереси «ведених».