Уряд України протягом 2018 року планує розробити зміни, які потрібні для монетизації субсидій на житлово-комунальні послуги для домогосподарств. Про це розповів журналістам міністр соціальної політики Андрій Рева.
За словами міністра, в даний час Кабмін працює над змінами правил нарахування субсидій для населення.
"Правила нарахування субсидій ми весь час вдосконалюємо. Ми кожен рік приймаємо постанову за підсумками опалювального сезону. В цьому році ми теж готуємо таку постанову, і теж будуть зміни", – сказав міністр 26 лютого.
Він зазначив, що Кабмін для запровадження монетизації субсидій консультується з громадськістю.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
"Бачив Якова Васильовича Смолія, кандидата на посаду голови Нацбанку і нинішнього виконуючого обов'язки, ми з ним зараз будемо опрацьовувати питання створення спеціальних рахунків для того, щоб перераховувати людям кошти за житлово-комунальні послуги, щоб вони могли платити з цього рахунку", – заявив Рева.
Він також додав, що монетизовані субсидії повинні виплачуватися домогосподарствам з 1 січня 2019 року. З 1 січня 2018 року в Україні був введений перший етап монетизації субсидій на рівні постачальників послуг.
Учасники об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в Україні заявили, що підготовлений Міністерством фінансів проект постанови про монетизації субсидій не відповідає очікуванням ОСББ. "Глобально вимоги ОСББ залишилися непочутими. Завдання: забезпечити виплати громадянам у будинках ОСББ з 1 січня 2018 року. Але запропоновані зміни знову затягують ОСББ в коло "нарахувань і (не)відшкодувань" пільг і субсидій і пропонують сусіда платити за сусіда", – сказано в заяві.
Як повідомляв портал "Знай.uа" після настання сильних морозів в Україні довелося різко збільшити кількість використання газу.