У МВС з'явилися подробиці вилучення прав у водіїв-новачків, яке було схвалене Кабміном. Так, якщо перші права, які водій отримав на два роки, заберуть через суд, доведеться заново вчитися в автошколі.
Тимчасові права після закінчення двох років можна обміняти на постійні (які діють 30 років) без здачі іспитів та за умови, що було скоєно не більше двох адміністративних правопорушень.

У випадку трьох порушень, для отримання постійних прав водієві доведеться складати іспит.

Повернути перші права у водіїв не вийде; для того, щоб отримати нове посвідчення, потрібно пройти медогляд, підготовку, здати іспит по водінню в сервісному центрі МВС.

"Повідомляємо, що у разі вчинення особою протягом двох років з дня видачі вперше водійського посвідчення трьох і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху обмін на посвідчення водія, яке справді 30 років, здійснюється із складанням теоретичного і практичного іспитів в сервісному центрі МВС", – повідомили в головному сервісному центрі МВС.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

"Знай.uа" нагадує, що в Міністерстві внутрішніх справ планують ввести обов'язкову відеофіксацію практичної частини іспиту на водійські права.

Як розповів начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, це дозволить уникнути зловживання службовим становищем з боку інструкторів. Відеофіксацію встановлять в автомобілях сервісних центрів, а також в машинах автошкіл, які використовують під час іспитів. Крім того, у відомстві пропонують внести зміни в законодавство, щоб відокремити теоретичні і практичні іспити на отримання водійських прав. За словами Криклія, сьогодні корупція при отриманні водійських прав починається в автошколах.

"Ми будемо міняти в нормативно-правових актах, щоб теоретична здача іспитів від практичної здачі іспитів, по-перше, була відокремлена. По-друге, ми активно працюємо над тим, щоб ввести обов'язкову відеофіксацію всього процесу здачі практичного іспиту. Таким чином, у наших інструкторів теж не буде бажання і можливості фактично зловживати. Дуже важливим рішенням у цьому випадку буде онлайн-запис на здачу іспитів", — розповів чиновник.