НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Укргазвидобування" звернулися до уряду з вимогою компенсувати втрати в розмірі 110 млрд гривень за постачання газу в рамках виконання спеціальних зобов'язань.

Про це повідомляє "Обозреватель" з посиланням на сайт національної акціонерної компанії.

"Поточна схема покладання спецобязательств шкодить і державі, і споживачам, і розвитку ринку. Існування цієї схеми протягом останніх двох років коштувало значну суму грошей, яку ми оцінюємо в понад 110 млрд гривень", – заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Так, з 1 жовтня 2015 року, коли уряд поклав на "Нафтогаз" спеціальні зобов'язання, та до кінця 2017 року компанія поставила контрагентам, на яких поширюється дія спецобязательств, 40,7 млрд куб. м газу.

При цьому загальний розмір компенсації за виконання спеціальних зобов'язань "Укргазвидобуванням" за вказаний період становить 74,8 млрд гривень.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

За розрахунками "Нафтогазу", з-за невідповідності встановленої урядом ціни економічно обґрунтованих витрат і з урахуванням прибутку на рівні 5%, компанія недоотримала за цей період 12,1 млрд гривень.

Крім того, поставляючи значні обсяги газу визначеним урядом компаніям всупереч внутрішнім процедурам відбору контрагентів, "Нафтогаз" отримав майже 20% коштів за поставлений їм газ.

Сумнівна заборгованість цих контрагентів перед "Нафтогазом", у відношенні якої повинен бути створений резерв сумнівних боргів, в даний час складає 24,1 млрд гривень.

"Поточна система призводить до багатомільярдних втрат держави. Вона повинна бути терміново скасована і замінена прозорими ринковими умовами", – резюмував Коболєв.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що "Нафтогаз" планує підвищити розцінки з лютого поточного року.