Міністр соціальної політики Андрій Рева вже давно відомий своїми "економічними порадами" – спочатку, він запропонував українцям менше їсти, а тепер і взагалі раптово зацікавився найбільш уразливою соціальною категорією – матерями-одиначками.

На його думку, отримати такий статус нібито вигідно, тому що "розвинена система соціального захисту в Україні просто стимулює людей офіційно не вступати до шлюбу".

Міністр соцполітики Андрій Рева

Рева додав, що з 2000 року в 22 рази збільшилася кількість жінок, котрі самі виховують дітей:

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

"Проблема полягає в тому, що ми створили такий соціальний механізм, який призводить до того, що людям сьогодні просто невигідно реєструвати шлюб. Тоді при призначенні субсидії ти можеш уникнути обліку своїх доходів, якщо у тебе немає чоловіка - ти отримуєш допомогу як мати-одиначка , ти отримуєш державну соціальну допомогу, малозабезпеченість. Сама наша система соціального захисту, як це не страшно звучить, стимулює людей не вступати до шлюбу", - прокоментував він.

Відомо, що відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" право на фінансову підтримку на малюків у 2018 році мають:

одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження (усиновлення), виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку, відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) здійснено за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини;

мати (батько) дітей у разі смерті другого з батьків (за умови неотримання пенсії по втраті годувальника або соціальної пенсії).

Соціальні групи та прожитковий мінімум

Соціальна допомога матері-одиначки призначається за наявності витягу з РАГСу із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України або при наявності свідоцтва про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька.

Виплати матерям-одиначкам станом на 2018 рік

При цьому жінки, що мають дітей від чоловіка, з яким вони не перебували і не перебувають у зареєстрованому шлюбі, але з яким ведуть спільне господарство, разом проживають та виховують малечу, не мають права на отримання фінансової допомоги, встановленої на дитину одиноким матерям.

Дивіться: перерахунок соціальних виплат

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні перерахують всі соціальні виплати, в тому числі аліменти та субсидію.