У минулому році ВР прийняла кілька законів, що належать до комунальної сфери: "Про комерційний облік комунальних послуг", "Про житлово-комунальні послуги" та "Про енергетичну ефективність будівель". Раніше платити треба було за тим показникам, які показував лічильник в квартирі, за новими правилами "комерційним" приладом обліку буде вважатися будинковий лічильник. Крім того, українців, які вчасно не сплачують за комунальні послуги, зобов'яжуть виплачувати пеню.

Про це повідомляє видання Хвиля. Борги за комунальні послуги накопичує практично кожна десята квартира. І, як розповідають в Київській міськадміністрації, іноді не платять навіть заможні сім'ї, що живуть в дорогих районах столиці. Сукупний борг за комуналку зростає з кожним роком. Так, за даними Державної служби статистики, сукупний борг населення становить 40,6 млрд грн. Ця сума порівнянна з кредитним траншем МВФ.

Варто враховувати, що несвоєчасна оплата призводить до проблем у всій сфері ЖКГ. Так, якщо не платити за гарячу воду, підприємство-постачальник не зможе розплатитися за використовуваний обсяг холодної води і газу. Підприємство, яке займається водопостачанням, не зможе вчасно оплатити рахунок за електроенергію.

Про жалюгідний стан сфери ЖКГ в Україні - відео:

Популярні новини зараз

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Показати ще

Щоб дисциплінувати українців, передбачили парламентарі покарання за борги – пеню. Правда, до другого читання в документі розмір пені скоротили з 0,1% за кожний день прострочення до всього лише 0,01%. Тобто, якщо заплатити за комуналку з запізненням на рік, розмір пені складе всього лише 3,65% від суми боргу. Такі штрафи – поширена європейська практика. Злісних неплатників не тільки відключають від води та електроенергії, але і змушують платити великі штрафи.

Закон «Про комерційний облік комунальних послуг» передбачає, що протягом року всі українці повинні встановити лічильники. Найчастіше установка буде відбуватися за рахунок постачальників комунальних послуг, а «зайві» витрати вони закладають у тариф. Як вже писав «Оглядач», в окремих випадках новий закон може призвести до того, що українцям доведеться платити за комунальні послуги сусідів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" субсидії тепер теж будуть нараховувати по-новому. Цю реформу проводить в Україні Кабінет міністрів. Субсидії тепер стануть видавати живими грошима, а це значить, що їх одержувачі можуть залишати собі зекономлені кошти. Якщо зможуть заощадити, звичайно.