Український Монетний двір планує в найближчому майбутньому вийти на міжнародний ринок і карбувати монети не тільки для себе, але і для інших держав на замовлення.

Про це заявив керівник Національного банку України (НБУ) Яків Смолій під час привітальної промови: колектив підприємства відзначав 20-річний ювілей. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

"Голова Національного банку України Яків Смолій... заявив, що в планах підприємства - вихід на міжнародний ринок", - йдеться в повідомленні Нацбанку.

Монетний двір відзначає 20-річний ювілей з початку роботи



Також тут нагадали, що за двадцять років роботи на Монетному дворі викарбувані майже 10 мільярдів розмінних і обігових монет, близько 20 мільйонів пам'ятних та інвестиційних монет, виготовлено 75 найменувань державних нагород, загальна кількість яких перевищує 10 мільйонів штук.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що нове валютне законодавство, яке готується впровадити українська влада, відрізняється рядом системних недоліків. Законопроект №8152 "Про валюту" містить ряд спірних моментів, незважаючи на наявність в ньому позитивних аспектів. Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на заяву Тетяни Богдан, доктора економічних наук, завідуючої відділом державних фінансів експертно-аналітичного центру "Оптима".

Ми також писали про те, Національний банк України планує в найближчому майбутньому вивести з обігу дрібні паперові купюри. Так, тепер 1,2,5 і 10 гривень замінять монетами, зразки яких вже презентували українцям. Представники регулятора пояснили, що таким чином держава намагається досягти оптимального співвідношення між якістю і кількістю купюр та монет в обігу. До всього іншого, це наблизить нас до досвіду інших європейських держав, у яких в обігу вже давно є монети номіналом 1 і 2 євро.