У середу, 28 лютого, Конституційний суд ухвалив рішення щодо закону "Про засади державної мовної політики". 57 народний депутатів зробили відповідне подання стосовно так званого "закону Колесніченка-Ківалова".

Згідно з повідомленням, рішення ухвалили 28 лютого на пленарному засіданні Палати Конституційного суду. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Тим часом, ВО "Свобода" з посиланням на голову партії Олега Тягнибока повідомляє, що КСУ визнав "мовний закон" неконституційним.



"Сьогодні останнє засідання Конституційного суду з ініціативи та поданням народних депутатів-свободівців про визнання скандального закону Ківалова-Колесніченка неконституційним. Доказова база стовідсоткова! Антиукраїнський закон визнано неконституційним і скасовано", - говориться в повідомленні.

КСУ не скасовує дію законів, а визначає їх відповідність Основному закону.

Популярні новини зараз

Світло відключатимуть на 6 годин, а про опалення взимку і не мрійте: українців серйозно попередили

Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким

Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо

Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати

Показати ще

У грудні 2016 року суд повідомив, що перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення і прийняття рішення по цій справі. Перед цим на відкритому засіданні суд завершив дослідження матеріалів справи у формі усного слухання щодо конституційності закону.



З клопотанням визнати цей закон неконституційним звернулися 57 народних депутатів України. Обгрунтовуючи неконституційність закону в цілому, вони стверджують, що були порушені процедура розгляду і прийняття закону, процедура їх особистого голосування, право законодавчої ініціативи, вони були позбавлені права внести виправлення, уточнення, а також усунути помилки і протиріччя в тексті законопроекту під час другого читання.

Крім того, на їхню думку, ряд положень закону створює умови для домінування регіональної мови (мов) над державною. Також, звертають вони увагу, передбачений законом "вибірковий захист регіональних мов або мов меншин надає привілеї одним мовних груп (національних меншин) та обмежує права інших, має ознаки дискримінації, порушує принцип рівності громадян перед законом".



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що в Україні офіційно скасували АТО. Експерти розповіли, чим це може обернутися для країни.