Сьогодні, 1 лютого, уряд Польщі прийняв закон про інститут національної пам'яті. Згідно з документом, установа отримує широкі повноваження з розслідування злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені".
Про це повідомляє "Новий час".
Відзначається, що фрази на кшталт "польські табори смерті" передбачають штрафи і навіть до 3 років тюремного ув'язнення. Так, публічні фрази про причетність Польщі до Голокосту під час Другої світової війни будуть каратися.
Крім цього, польська держава назвала геноцидом Волинську різанину. За невизнання злочинів українських націоналістів проти польського населення передбачено також штрафи і навіть позбавлення волі.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українська влада обурена новим законом. Президент України Петро Порошенко назвав документ необ'єктивним.
"Жодне політичне рішення не може замінити історичну правду. Прийнятий законопроект не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею", — заявив Порошенко.
Глава МЗС України Павло Клімкін зазначив, що такі дії є спробою створити нову історичну міфологію, не намагаючись знайти історичну правду шляхом дискусії.
"Введення в юридичну площину терміна "злочини українських націоналістів" посилює односторонні стереотипи і провокує відповідну реакцію", —підкреслив він.
Директор Інституту Національної пам'яті України Володимир В'ятрович зазначив, що "в Україні цей закон позитивно сприймають виключно проросійські сили, тому стає зрозуміло, кого збираються підтримувати польські політики".
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що 31 січня, сенатори Польщі залишили без змін антиукраїнський закон, який передбачає покарання за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і заперечення "злочинів українських націоналістів.