У Страсбурзі Парламентська асамблея Ради Європи прийняла у вівторок, 23 січня, резолюцію "Захист і розвиток регіональних мов і мов меншин в Європі". За документ проголосували 130 депутатів, проти 10, з 164, які зареєструвалися на засіданні.

Про ухвалену резолюцію повідомляє сайт асамблеї.

При цьому, у тексті резолюції згадок про Україну немає. А питання українського закону про освіту, через який Угорщина заявила про блокування європейських і євроатлантичних устремлінь Києва, було згадано лише в пояснювальній записці доповідача.

У записці говориться, що новий український закон про освіту трактує мову, якою розмовляють національні меншини, як іноземну.

Автор доповіді - депутат від Угорщини Роза Хоффманн - вважає, що обов'язки, взяті Україною при ратифікації Хартії регіональних мов або мов меншин та Рамкової конвенції, не можуть бути замінені викладанням офіційних мов Європейського союзу на певних рівнях або як додаткових.

Популярні новини зараз

Надія на мікрохвильовку? В Україні почали виписувати величезні штрафи власникам газових плит

У ТЦК потрібно і жінкам: кому з українок загрожує мобілізація після 18 травня

Обійдемося без гарячих бутербродів: українцям доведеться по-новому платити за сир

Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення

Показати ще

"Таке рішення не враховує мови меншин, які не є офіційними мовами Європейського Союзу. Я твердо вірю, що при прийнятті нового законодавства країна не виконала свої міжнародні зобов'язання і стандарти Ради Європи ", - прописала в пояснювальній записці Гоффманн.

Однак безпосередньо в тексті резолюції немає прямої згадки про Україну. Як відомо, резолюція ПАРЄ обов'язкова для виконання всіма членами асамблеї.

Нагадаємо, що 25 вересня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту, згідно з яким мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Але відповідно до освітньої програми одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами - англійською та іншими офіційними мовами Європейського союзу.

Реформу освіти різко розкритикувала Угорщина.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Угорщина перейшла від слів до діла і почала пресувати Україну.