Україна високо цінує і готова взяти участь у саміті НАТО, але Угорщина шукає приводи для блокування цього питання. Про це заявив українським журналістам у п'ятницю в Брюсселі глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко у відповідь на чергову заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто, повідомляє Укрінформ.

"Участь у саміті для нас важлива і цікава. Для цього ми здійснюємо всі необхідні кроки. Як вони інтерпретуються, сприймаються угорською стороною – в цьому дійсно є серйозна проблема. Угорщина фактично доводить ситуацію до абсурду; збирає все більше якихось нових аргументів, які далеко виходять за рамки закону про освіту", - підкреслив посол.

Пристайко нагадав, що позиція НАТО в цій суперечливій ситуації полягає в тому, що це двостороннє питання, і Будапешт не повинен його виносити на міжнародний форум Альянсу.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт продовжить блокувати євроатлантичну інтеграцію Києва, включаючи проведення засідання Комісії Україна-НАТО на вищому рівні на саміті Альянсу в липні.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО в п'ятницю обговорять євроатлантичні прагнення України стати членом Альянсу. У той же час Угорщина вже втретє заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів за претензій до мовної статті українського закону про освіту.

У лютому Будапешт заблокував друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту. Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто пообіцяв заблокувати участь президента Порошенко в саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі в липні 2018 року.

Як відомо, 28 вересня 2017 в Україні набув чинності закон "Про освіту". Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська. Для шкіл національних меншин передбачено поступове впровадження української мови як мови викладання. У МЗС Угорщини відзначили, що будуть блокувати євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в НАТО зробили Україні та Угорщині останнє попередження.