Під час війни в Грузії в 2008 році міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав негайну відставку тодішнього президента Міхеїла Саакашвілі головною умовою для припинення бойових дій.

До десятої річниці російсько-грузинської війни про це розповіла екс-держсекретар США Кондоліза Райс, пише "Громадське".

Серед умов, які вона отримала від Лаврова, було повернення грузин в казарми і підписання договору про невикористання сили.

"Я на це сказала: "Сергій, держсекретар США і міністр закордонних справ Росії не можуть мати розмов про повалення демократично обраного лідера країни. Тому сьогодні після обіду мій посол в ООН має оприлюднити цю інформацію Раді Безпеки ООН, що їх умовами завершення війни є усунення з посади Саакашвілі". Він сказав: "Ти не можеш цього зробити". Я сказала: "О ні, я можу. І я зателефоную кожному, кому можу – британцями, французам, полякам, чехам і всім скажу правду". І я так і зробила", - розповіла Райс.

Популярні новини зараз

ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково

Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним"

Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Показати ще

За її словами, Саакашвілі в 2008 році попереджали, що росіяни будуть намагатися вторгнутися в країну:

"На жаль, була перестрілка між миротворцями і росіяни знайшли виправдання своїм діям. Грузини повинні були б залишитися в казармах. Я не звинувачую грузин за те, що сталося", - розповіла Райс.

Нагадаємо, що 8 серпня виповнюється 10 років з початку російсько-грузинської війни 2008 року. Спочатку збройний конфлікт виник між Грузією і сепаратистськими угрупованнями в Південній Осетії.

Нагадаємо, в ООН заявляли, що Російська Федерація заплатить сповна за ту біль і втрати, які понесли в результаті її дій Україна, Грузія і сусідня з нами Молдова.

Раніше Знай.uа писав, що Україна і Грузія домовилися про прискорення процесу введення поїздок між країнами з внутрішнім біометричним паспортам.

Раніше ми писали, що ще п'ять держав приєдналися до санкційних обмеженням, які Європейський Союз ввів проти Російської Федерації за анексію Крымскго півострова.