Справою про зниклий платіж солідарності за перехід Ярмоленка займеться НАБУ.
Продовжують розвиватися події в історії з грошима по «платіж солідарності», які повинні були надійти на рахунки дитячих футбольних шкіл, в яких займався Андрій Ярмоленко, але так і не надійшли. Але, як повідомляє «Правда. Футбол», тепер мова вже йде також і про засоби, які недоотримав бюджет України від цієї угоди.
В Національне антикорупційне бюро України надійшла заява директора чернігівської СДЮШОР «Юність» Геннадія Прокоповича з проханням почати досудове розслідування за статтею 212 КК України - «Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)».
У заяві, зокрема, говориться, що в серпні 2017 року посадові особи ТОВ «Футбольний клуб« Динамо »(Київ)» (Україна) разом зі створеною ними ж компанією Динамо Київ (Кіпр) Лтд з метою ухилення від сплати податків отримали від дортмундської «Боруссії» 25 мільйонів євро за перехід Андрія Ярмоленка, проте в бюджет України не виплатили жодної копійки. Як стверджується в листі, саме для ухилення від податків і була створена компанія Динамо Київ (Кіпр) Лтд, через яку і проходять подібні платежі, чим завдається значна шкода інтересам нашої держави.
Також в листі стверджується, що посадові особи київського «Динамо» спільно із співзасновником і керівником громадської організації «Чернігівський обласний футбольний клуб« Юність »А. Салієм заволоділи платежем солідарності, який повинен був надійти на адресу СДЮШОР «Юність».
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Нагадаємо, київське «Динамо» відповідно до умов договору з дортмудською «Боруссією» зобов'язалося саме здійснити всі виплати по «платежах солідарності» відповідно до правил ФІФА. А це в даному випадку 1 млн 250 тис. євро, які повинні бути розподілені між клубами, які готували Андрія Ярмоленка. До цього числа входить і саме «Динамо», однак СДЮШОР «Юність» у відповідності до цього правила належить 286 з лишком тисяч євро.
У Києві раніше вирішили зробити оригінальний хід і перерахували 150 тис. в європейській валюті на рахунок новоствореної громадської організації «Чернігівський обласний футбольний клуб« Юність », з якої сфабрикували відповідний договір, в якому говориться, що саме ця ГО і є законним одержувачем коштів.
Як відомо, правоохоронні органи вже дали оцінку такому «фінту». Поліція розслідує кримінальну справу про шахрайство, а суд наклав арешт на решту на рахунку згаданої ГО кошти (частину з них шахраї встигли перевести в готівку).
Так чому ж в Чернігові вирішили звернутися ще й до НАБУ? Як підкреслюється в заяві, згадані посадові особи «Динамо» (Київ) мають значний вплив на органи влади, в тому числі правоохоронні, тому було б доцільно і правильно, щоб справу розслідувала саме Спеціалізована антикорупційна прокуратура.