8 травня у Федеральному реєстрі США було оприлюднено повідомлення про нові санкції.
Так, державний департамент США оголосив про нові санкції щодо оборонних структур цілого ряду країн.
І в нещасливий список потрапили Росія, Китай, Іран та Північна Корея. Також обмеження торкнулися деякі організації з Туреччини, Єгипту та ОАЕ.
Зазначені структури Вашингтон звинувачує у порушенні національного законодавства США щодо нерозповсюдження зброї масового знищення.
У випадку з Росією в список потрапили 28 таких структур. Серед них виявилися 18-й Центральний науково - дослідний інститут Міністерства оборони Росії в Курську, Конструкторське бюро приладобудування в Тулі, 183-й гвардійський зенітний ракетний полк та ін.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
У своєму повідомленні Держдеп США зазначає, що потрапили під санкції ті структури, які в тій чи іншій мірі допомагали Ірану і КНДР розробляти ракети.
Президент США відмовляється від угоди з іранською ядерною програмою. У 2015 році Іран підписав з США, Францією, Німеччиною, Великобританією, Росією і Китаєм "Спільний комплексний план дій" (СВПД) про відмову розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій проти Тегерана, в тому числі - заборону на міжнародну торгівлю нафтою.
Нагадаємо, Дональд Трамп оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном. Він вводить санкції проти Тегерана і його партнерів. Він підкреслив, що США відновлять санкції проти Ірану.
Виступаючи в Білому домі, Трамп назвав угоду " такою, що розкладається і гнилою структурою", нездатною запобігти появі в Ірані ядерної зброї в недалекому майбутньому і пообіцяв відновити жорсткі санкції, що зачіпають ядерну діяльність Тегерана.
"Будь-яка країна, яка допомагає Ірану в прагненні отримати ядерну зброю, також може бути опинитися під жорсткими санкціями США", - додав Трамп.
Як повідомляв портал "Знай.uа", загроза введення нових санкцій США перетворила близькість до російського президента Володимира Путіна у токсичний актив для ряду найбагатших людей Росії.
Через це великі російські бізнесмени, наближені до Путіна, висловлюють серйозне занепокоєння.