Імпорт компанією ДТЕК неліквідного вугілля з підвищеним вмістом сірки розслідує Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Про це стало відомо завдяки повідомленням експерта з енергетики та екс-члена КРЕ Андрія Геруса в Facebook.

Експерт заявляє, що провадження відкрито за фактом заволодіння майном посадовими особами енергохолдингу ДТЕК, які імпортували з США неліквідне вугілля з високим вмістом сірки 3,33% -3,46%, а в тарифах отримували Роттердам+.

"Хоча в Роттердамі норма сірки - менше 1%", - написав Герус.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Герус зазначив, що ДТЕК купувала екологічно шкідливе вугілля задешево, "проганяла" його через свого швейцарського трейдера DTEK Trading S. A., підвищуючи ціну на 20 доларів за тонну.

"З роздутою завищеною вартістю вже імпортували в Україну і представляли його всім, як "дороге американське вугілля", - написав він.

Герус додав, що керівники Міненерго та НКРЭКУ з радістю вірили в це дороге американське вугілля" і показували його на презентаціях в якості обґрунтування, коли знову піднімали тарифи на електроенергію.

Нагадаємо, раніше нардеп Олександр Онищенко, який втік з країни, надав співробітникам ЗМІ доступ до особистої інформації на своєму телефоні. Відомо, що Онищенко показав журналістам повідомлення в телефоні, в яких нібито є інформація про голосування за закони в Раді, в обмін на матеріальну вигоду. Про це стало відомо завдяки інформації оприлюдненій українськими журналістами, які провели зустріч з депутатом-втікачем.

Так, згідно з листуванням в телефоні депутата-втікача, він розмовляв з близькими до президента України Петра Порошенка депутатами Ігорем Кононенко, Сергій Березенко, а також з фінансовим радником президента Макаром Пасенюком.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в Україні набув чинності закон про кібербезпеку, згідно з яким буде створено відразу кілька важливих структур. Про це йдеться в тексті закону, розміщеному на сайті Ради. Новий закон в першу чергу спрямований на формування загальної державної політики кібербезпеки, а також розподіл ролей між різними відомствами. Зокрема, він дає повноваження спецслужбам для здійснення кіберзахисту країни.