МВФ вже переглянув темпи приросту українського ВВП, новий прогноз виявився дуже обнадійливим.
Інвестори претендують на частину приросту реального ВВП (з урахуванням інфляції), що перевищить показник у 3% в 2019-2038 рр., за умови, що номінальний ВВП (без урахування інфляції ) буде більше 125,4 млрд доларів.
«МВФ переглянув прогноз на 2019 рік, збільшивши номінальний ВВП з 118,8 млрд до 126,7 млрд доларів. Навіть прогноз реального ВВП, який, згідно з очікуваннями МВФ, навпаки, повинен знизитися з 3,5% до 3,3%, сприятливий для власників VRI", — передає "Дзеркало тижня"
«І, якщо ці прогнози виправдаються, виплати за VRI почнуться не в 2020, а в 2019 році. Тобто наше боргове навантаження знову зросте, що затьмарить загальну радість від приросту ВВП».
"Знай.uа" нагадує, Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягає на підвищенні тарифів на газ для заможних українців.
Про це йдеться у заяві першого заступника глави МВФ Девіда Ліптона.
"Забезпечені громадяни повинні платити фактичну вартість палива. Адже, крім газу, люди звикли платити за будь-який інший товар рівно стільки, скільки він коштує. Наприклад, коли ви імпортуєте автомобіль, покупці знають, що вони повинні заплатити повну вартість цього автомобіля. Ви не продаєте машину за однією ціною для бізнесу, і з іншого - для населення", - заявив він.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Як стверджує Ліптон, природний газ - це звичайний товар, і його потрібно оплачувати на загальних умовах. "Насправді, немає нічого неймовірного в тому, щоб чекати від людей оплати за дійсно спожиті ресурси, якщо у них є для цього кошти", - стверджує заступник глави МВФ.
Як стверджує політолог Андрій Краснопьоров, наша країна може використовувати власний успішний досвід роботи в міжнародній «великій грі».
«Мова про політику «багатовекторності» кінця 1990-х – початку 2000-х, коли президент Кучма і глава АП Медведчук демонстрували вміння домовлятися з основними геополітичними гравцями і жити в мирі і злагоді з усіма», — нагадав Краснопьоров.
Саме в ті часи, на думку експерта, «Україна досягла максимально можливого рівноправного співробітництва з Європою, Азією, Латинською Америкою, РФ, країнами СНД».