У прес-службі "Нафтогаз України" повідомили, що керівництво компанії вирішило укласти угоди на реалізацію газу з теплокомуненерго та ОСББ, які керують котельнями на газі.
Процес укладання нових угод не міг стартувати без публікації постанови Кабміну №228, який пролонгує "Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу..." до 1 червня 2018 року. Постанову було опубліковано вранці 31 березня.
Компанія підготувала проекти додаткових угод, які пролонгують дію договорів поставки природного газу з теплопостачальними підприємствами.
"Без цього ми, на жаль, не мали права оголошувати та укладати додаткові угоди. Ми вивели вчора людей та всім контрагентам розіслали додаткові угоди. Сьогодні приймаємо документи і надаємо номінації", - повідомили в "Нафтогазі".
"Для отримання номінацій на першу декаду квітня поточного року теплопостачальним підприємствам необхідно якнайшвидше підписати додаткові угоди зі свого боку і передати їх на адресу компанії", - зазначили в "Нафтогазі".
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв закликав керівників облгазів долучитися до процесу з метою недопущення зупинок у газопостачанні споживачів, які отримують газ за механізмом ПСО.
Однак, зазначили в НАК, несвоєчасне укладення додаткових угод не відіб'ється на газопостачанні ТКЕ та ОСББ.
"Це, в будь-якому випадку, не питання відключитися [від газопостачання] опівночі. До цього є ще кілька кроків, тим більше, що вчора вже було відомо, що ми розіслали додаткові угоди та надаємо номінації", - повідомили " ЕП " в "Нафтогазі".
Як повідомляв портал "Знай.uа" топ-менеджера НАК "Нафтогаз України" розіграв російську газову компанію "Газпром" на Перше квітня, нібито зізнавшись у тому, що рішення Стокгольмського арбітражу про газову суперечку реально спотворювало баланс взаєморозрахунків між двома компаніями. Вітренко "зізнався", що НАК не стане вимагати компенсації, якщо "Газпром" подасть для транзиту менше передбачених контрактом 110 млрд кубометрів газу. Крім цього, "Нафтогаз" відмовиться від перегляду ціни за газ за контрактом з "Газпромом".