"Всі статки мають декларуватися і з усіх статків мають платитися податки, це буде гарний приклад олігархам", , - таку заяву зробила чинна влада ще у далекому 2015 році.

Але, як виявилося, один із заводів, який належить президентові Петру Порошенку, а саме "Кузня на Рибальському", за два роки закупив 3 тисячі тон сиру, у такий спосіб оптимізувавши 13 мільйонів гривень податків, про що йдеться у журналістському розслідуванні bihus.info.

За кілька днів до звіту глави держави його бізнес-партнер Ігор Кононенко стверджував:

"Основна проблема в тому, що дійсно в державі немає грошей… На сьогоднішній день всі люди повинні, як би пафосно це не звучало, закатати рукава й працювати на країну".

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Показати ще

Якраз у той період з 2013 по 2015 роки запустили "сирну схему" у колишній "Ленінській кузні". Основне призначення цього промислового підприємства далеке від збуту чи виготовлення продуктів, а заключається у будівництві та ремонту суден, від цивільних вантажних до військових. З 2014-го тут створювали бойові модулі та бронемашини, на виставках демонстрували гранатомети й зенітні установки.

Але дуже скоро "Кузня" почала раптово закуповувати сир та сухе молоко перерахувавши низці компаній понад 220 мільйонів гривень за 2 721 тонн продукції ("Прометей","Рось", " Миргородський сироробний комбiнат", які входять до групи фірм Milkiland).

На це списали 52 мільйони гривень, але документація дивним чином не збереглася. Всі питання стосовно сплати податків успішно ігнорувалися. Але керівництво Milkiland договір підтвердило – ще й виявилося боржником перед державою.

Схема працювала наступним чином: експортери везуть товар за кордон, з бюджету їм повертають податок на додану вартість, компенсація затримується на невизначений час, а компанія-посередник потрапляє до боргової ями. Транзит списується, компенсація надається навіть без жодних хабарів.

Якщо детальніше дослідити прибутки директора "Кузні" Валерія Шандри, то виникає багато питань – за сім років він встиг отримати заробітну плату у розмірі 140 тисяч доларів із розрахунку на існуючий курс.

Значиться директор і співвласником кількох приватних фірм, однак офіційного доходу від них нібито не отримував.

У власності Шандри за даними відкритих реєстрів закріплені:

Будинок під Києвом, на березі обвідного каналу Київського моря (квадратура будинку невідома, землі 0,58 га, держакт 2007 р.)

Будинок під Одесою, на березі Чорного моря (250 кв.м., землі 0,07 га, придбаний в травні 2016го разом з землею, аналогічної площі будинки на цій вулиці продають від трьохста тисяч доларів.

Земельні угіддя на 17,88 га, в Княжичах Києво-Святошинського р-ну, Київській обл. (ринкова вартість близько 250 тис дол )

Автівки BMW X5 (2015р.в., придбана в лютому 2016 р., ціна в офіційного дилера - від 64 тис дол).

Дивіться: "Сир. Президентський. Як Порошенко і Ко оптимізують податки", журналістське розслідування

Як повідомляв портал "Знай.ua", співробітники корпорації, котра належить главі держави, досі отримують від нього зарплатню у конвертах.