Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Федеріка Могеріні 12 березня в Києві зустрінеться із президентом України Петром Порошенком у рамках свого візиту до Києва.
Про це повідомляє прес-служба президента.
Крім того відомо, що під час зустрічі сторони будуть обговорювати питання безпекової ситуації на Донбасі і перспективи започаткування миротворчої місії ООН на підтримку імплементації Мінських домовленостей.
Наразі вже відомо, що Порошенко та Могеріні обговорять єдину позицію стосовно проведення виборів президента РФ, які відбудуться вже найближчим часом на тимчасово окупованій території Криму.
"Сторони також скоординують позиції щодо невизнання незаконних виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя та обговорять шляхи подальшого вдосконалення санкційної політики проти Росії за підрив територіальної цілісності та суверенітету України, а також підтримки з боку ЄС реформ в Україні і виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", – йдеться в повідомленні. Про те, що Могеріні в березні приїде до Києва, на початку минулого місяця повідомляв кореспондент Радіо Свобода в Брюсселі. Точна дата офіційно не озвучувалась.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
9 березня Європейська комісія офіційно запропонувала Україні новий пакет макрофінансової допомоги розміром в один мільярд євро.
"Єврокомісія схвалила пропозиції щодо нової програми макрофінансової допомоги для України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ", - зазначили представники. Крім того наразі вже відомо, що рішення буде обговорюватися між президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером і президентом України Петром Порошенком.
Втім, у ЄС не приховують: надання чергових траншів безпосередньо залежать від виконання українською стороною реформ та прийняття подальших кроків з інтенсифікації боротьби з корупцією.
За словами віце-президента Єврокомісії з питань євро та фінансової стабільності Валдіса Домбровскіса, відновлення програми макрофінансової допомоги є виконанням з боку ЄС своїх зобов’язань на благо українців.
Варто відзначити, що минулого року МВФ все відкладав надання допомоги в 1,9 мільярдів доларів через затримку земельної та пенсійної реформ. Спочатку експерти прогнозували, що Україна може обійтися і без траншу, утримавши економіку на плаву за рахунок золотовалютних резерівів, але зараз їх на це не вистачає – даються взнаки і старі кредитні зобов'язання, за якими щороку потрібно сплачувати чималі суми.
Україна отримає новий кредит від Всесвітнього банку.