Екс-американський посол у Москві поділився інформацією про те, що українська держава погрожує президенту Росії. Про це повідомляють ЗМІ.
Майкл Макфол, дослідник Стенфордського університету і колишній посол США в Росії, провів тиждень у Києві та написав статтю в Washington Post, в якій стверджує, що російський президент Володимир Путін боїться України.
Він також пише, що Кремль спробує втрутитися в майбутні вибори президента України і дає поради Сполученим Штатам, як цього не допустити.
Україна залишається на передовій у війні між путінізмом і демократією, пише Макфол.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Макфол описує, як він спостерігав спір українських парламентаріїв про плюси та мінуси одного із законопроектів: "У Росії такого більше немає".
Дипломат також зустрічався з двома десятками лідерів неурядових організацій, які працюють над подоланням корупції і дезінформації.
Макфол порівняв рівень свободи ЗМІ в Росії та Україні.
Він описує різні оцінки, які звучать в Україні щодо реформ президента Порошенко, а також за програмою МВФ, але найбільше його вразила сама наявність дискусії щодо важливих суспільних питань. "У Росії такого не відбувається", - зазначив Макфол.
Вчений зазначає, що росіяни можуть надихнутися демократією в Україні і стати проблемою для Путіна.
Наступна основна битва в міжнародній війні ідей, на думку дослідника, відбудеться під час президентських виборів у 2019 році.
Він розповів, що в Києві він часто чув від українців, що ці вибори стануть найбільш важливими і небезпечними за всю пострадянську історію України.
Експерт дав кілька порад США і союзникам, "щоб допомогти Україні провести мирні, законні, вільні і справедливі вибори":
- фінансувати проекти, спрямовані проти дезінформації, а також ініціативи щодо прозорості виборів і спостереження за ними;
- Велика сімка, куди не входить РФ, повинна публічно і заздалегідь заявити про намір ввести санкції та інші засоби впливу, щоб покарати Росію за втручання в українські вибори;
- західні лідери повинні однозначно заявити, що вони не підтримують окремих кандидатів у виборах, а лише сам процес;
- західні демократії повинні почати формувати новий пакет економічної, військової та політичної допомоги, яка буде виділена одразу після виборів, щоб підтримати нового демократично обраного президента. Період відразу після виборів стане часом втілення необхідних економічних реформ.
Дивіться сюжет про РФ
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", секретний супер-кар Путіна вдалося зафіксувати на камеру.