Президент країни-агресора Володимир Путін не заявляє про президентські амбіції, щоб перевірити своїх соратників, а також, щоб не позбавляти народ інтриги виборів і не залишитися самому навіть без видимості легітимності.
Про це пише у своєму блозі російський військовий оглядач, журналіст Олександр Гольц.
Як зауважив він, досить забавно, що практично одразу ж після цього, як Путін заспівав хвалебну оду політиці і стабільності Китаю під час свого візиту в цю країну, він повідомив, що не збирається брати участь у президентській кампанії. Однак російський лідер мабуть забув додати, що найважливішим елементом стабільності Китаю є хоч і не надто демократична, але при цьому гранично чітка процедура зміни влади.
Кожні десять років у Китаї повністю змінюється все політичне керівництво країни, що, ймовірно, і забезпечує "мудрість" китайських керівників. Іншими словами, відповідальність за якість ухвалених рішень, оскільки потім за них доведеться відповідати.
У Росії ж все відбувається з точністю до навпаки: стабільність забезпечується відмовою від зміни влади. Вибори перетворюються на об'єкт нескінченних маніпуляцій.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Журналіст зазначає, що путінська передвиборна кампанія зараз йде повним ходом.
- У ЗМІ розповідають, як Путін відчитує підлеглих, встановлює справедливість, яка за 17 років путінського правління в РФ так і не з'явилася.
- Крім того, ЗМІ намагаються показати юнацьку стать і спритність російського лідера в потішному хокейному матчі, де Путін забив сім шайб. Це повинно переконати населення в тому, що Путіна на майбутні шість років точно вистачить.
- Поки Путін чекав на голову КНР, він вирішив зіграти на роялі, показуючи, з одного боку, незалежність, а з іншого — різнобічність найвищих інтересів.
Все це говорить про те, що Путін вже прийняв рішення про нове президентство. На думку Андрія Піонтковського, він відтягує оголошення про участь у президентській кампанії, щоб перевірити соратників і аж ніяк не на виявлення у них президентських амбіцій.
Вся справа в тому, що кожен раз, коли Путін бере паузу напередодні виборів, у когось із сподвижників не витримують нерви і починається гризня (сутичка ФСБ з Держнаркоконтролем, конфлікт між Генпрокуратурою і Слідчим комітетом).
"Підозрюю, що саме таким чином глава держави виявляє ослаблі ланки режиму і на свій манер проводить ротацію кадрів", - зазначив Гольц.
Однак поки що нічого такого не відбулось, за винятком багаторазового публічного приниження Дмитра Медведєва.
"Путін нікого за витік даних про дімонові слабкості не покарав. Але при цьому серйозно заявляє, що радиться, мовляв, з головою уряду з приводу найважливіших рішень, наприклад, щодо податків, якими слід обкласти Газпром і Роснефть. Схоже, що, відтягуючи остаточне рішення, нацлідер хоче довести еліту до сказу і підштовхнути когось до необачних кроків", - припускає оглядач.
Крім того, Путін не хоче оголошувати про президентські амбіції і тому, щоб не порушувати інтригу виборів.
"Жлдних нових ідей у Кремля немає. А після українських і сирійських "успіхів" почати нову маленьку звитяжну війну він не готовий. Якщо ж заздалегідь назвати ім'я переможця, то виборці можуть проігнорувати вибори і позбавити тим самим Путіна навіть видимості легітимності. Ось господар країни і валяє дурня", - підсумував Гольц.
Як повідомляв портал "Знай.ua", соцмережі вщент розгромили гру Путіна на роялі.