Детективи Національного антикорупційного бюро підозрюють колишнього керівника відокремленого підрозділу НАЕК "Енергоатом", який зараз перебуває під домашнім арештом, у завданні збитків держпідприємству.

Екс-чиновник тривалий час перебував у розшуку, а 22 лютого його затримали в аеропорту "Бориспіль". Саме фігурант "справи Мартиненка" виступав представником компанії "Bradcrest Investments S.A." (Панама):

"Зокрема, особисто домовлявся з представниками "Skoda S.A" щодо розмірів перерахувань "відкатів" та підписував документи, які стали підставою для перерахування коштів на розрахункові рахунки компанії "Bradcrest Investments S.A.", єдиним власником (бенефіціаром) якої є екс-народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу", – пояснили в НАБУ.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Затриманий зберігав чималу суму у швейцарському банку: арештовано близько 86,4 млн грн (3,2 млн швейцарських франків), а звинувачення пред'явили за цілою низкою статей: ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України, обравши запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Підозрюваний також ні на секунду не має права знімати електронний браслет та повинен у найкоротший термін здати правоохоронцям всі наявні паспорти.

Збитки від оборудок з "Енергоатомом" вражають – за попередніми підрахунками вони сягають 6,4 млн євро (принаймні, так було станом на 2015 рік).

Загалом про підозру повідомили вже 11 особам, четверо із них досі у розшуку, зокрема: чинні керівники ДП "СхідГЗК", державного концерну "Ядерне паливо", НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" та структурного підрозділу ДП "НАЕК "Енергоатом".

На початку січня 2018-го відкрили доступ до матеріалів кримінального провадження і колишньому голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку та його захисникам. Його разом зі спільником підозрювали у заволодінні майном підприємства, зловживанні службовим становищем, організації відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.

В квітні минулого року його дозволили відпустити на поруки нардепів та міністрів, а в грудні – зняли обов'язок здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон.

Дивіться: справа Мартиненка, обрання запобіжного заходу

Як повідомляв портал "Знай.ua",підслідний депутат намагався втекти до Німеччини.