Через ситуацію зі значною перевитратою коштів, які нещодавно виділили на ремонт та реконструкцію комплексу будівель норвезького парламенту, подав у відставку спікер Улемік Томмессен.
За оцінками експертів, загальна вартість робіт у будівлі не повинна була перевищувати 70 мільйонів крон (9 мільйонів доларів). Але згодом в документам додалися доповнення: проект роширили, а витрати збільшили до 2,3 мільярдів крон (майже 300 мільйонів доларів).
Ще наприкінці минулого місяця Томессон запевняв: цих грошей нібито не вистачить, тому не обіцяв завершити ремонт найближчим часом. Це привернуло увагу більшості парламентських партій, котрі відкрито заявили про недовіру спікеру.
Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують
"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю
Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Цікаво, що кілька років тому саме Норвегія та її уряд на чолі із Томессоном виступили з ініціативою допомогти Україні у просуванні реформ. За іронією долі, мова тоді йшла якраз про боротьбу із корупцією.
"Ми можемо допомогти, то це в питаннях просування демократії та боротьби з корупцією — тобто там, де ми сильні. Минулого року ми реалізували проект, який допоміг Верховній Раді у проведенні програми реформ Ради Європи. Це була норвезька ініціатива, до якої приєдналися всі країни-учасниці. Ми, норвежці, запрошуємо групи українських парламентарів — чисельністю від восьми до дванадцяти осіб — у нашу країну, щоб вони вивчали норвезький парламент і демократичну систему. Також я вважаю, що українським політикам дуже потрібно вивчати нашу партійну систему. Не саму систему як таку, а те, як побудовані партії, як вони працюють з програмами, з місцевими організаціями, з фінансуванням тощо", - пояснював спікер.
Дивіться: правоцентристи залишилися при владі у Норвегії