Для виконання умови Міжнародного валютного фонду про підвищення тарифів на газ Мінфін розглядає кілька варіантів компромісних рішень.

Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко і інтерв'ю Delo.UA.

"Ми, в Мінфіні, маємо бути як акробати: повинні і отримати від МВФ позитивне рішення щодо траншу, і не розширювати при цьому незбалансовані видатки бюджету (через підвищення тарифів, на якому наполягає МВФ — ред.). Це може бути часткове підняття або переглянута формула тарифоутворення. Я поки що не готовий сказати, яке саме рішення. Але перемовини, безумовно, потрібно продовжувати", - зазначив він.

Представник Мінфіну відкинув варіант припинення співпраці з МВФ.

Популярні новини зараз

Не затягуйте: кому доведеться оформляти лист до Пенсійного фонду

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

2,64 грн за кВт – це ще халява: яким буде новий тариф на електроенергію

Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів

Показати ще

"Ми плануємо виходити на зовнішні ринки запозичень, а без МВФ це коштуватиме дорого, якщо це взагалі можливо. Якщо буде підвищення тарифів, потрібні будуть додаткові видатки. Ми не є прихильниками росту незбалансованих видатків. З іншого боку, ми розуміємо, що вимоги МВФ мають бути реалізовані. Щоб продовжити програму, буде знайдено компромісне рішення", - наголосив заступник міністра.

Як відомо, однією з вимог МВФ для отримання Україною нового траншу є встановлення цін на газ на ринковому рівні.

У 2018 році Національний банк очікує надходження близько 2 млрд доларів від МВФ.

28 березня уряд України продовжив дію постанови "Про затвердження Положення про покладення спеціальних зобов'язань на суб'єкти ринку газу" до 1 червня 2018 року. 30 березня були продовжені спеціальні зобов'язання НАК "Нафтогаз України" про продаж газу населенню.

Як відомо, українські урядовці неодноразово заявляли про відсутність підстав для підвищення цін на газ для населення і зростання комунальних тарифів. А прем'єр Володимир Гройсман наполягав, що у разі ухвалення рішення про "вірівнювання" комерційної ціни на газ і ціни на газ для населення, в Україні треба створити систему захисту населення від можливого подорожчання блакитного палива.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в уряді повідомили, що газ для населення буде постійно змінюватися. Про це попередив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Крім того, прем'єр повідомив, що Кабінет міністрів працює над новою формулою ціни на газ всередині України, яка враховувала б поточну економічну ситуацію і "глибокий соціальний аспект".