Конкретні факти свідчать, що Україна знаходиться під зовнішнім управлінням США, ЄС і МВФ. Разом з тим, серед українських політиків лише одиниці знаходять в собі сили публічно виступати проти зовнішнього управління у виконанні західних «ефективних менеджерів». Про це пише у своєму блозі економіст Віктор Скаршевський.
Економіст наводить такі приклади як вивіз лісу-кругляка, призначення іноземців на державні посади (Наталія Яресько, Уляна Супрун та інші), перетворення Національного банку на філію Міжнародного валютного фонду, який «виконує всі інструкції МВФ незалежно від того, чи відповідають ці вимоги інтересам України чи ні» і т. д. «У т. ч. розвал банківської системи і радикальне скорочення кількості банків з українським приватним капіталом (за 4 року ліквідовано понад 90 банків - всі банки з приватним українським капіталом) на користь банків з іноземним та державним капіталом», - аргументує експерт.
Зокрема, звертає увагу Скаршевський, міністри-іноземці в нахабну порушують Конституцію і закони України, зберігши паспорт США. «До речі, Уляна Супрун, маючи в наявності два громадянства, США та України, вже більше року в нахабну порушує Конституцію України. Українське громадянство Петро Порошенко надав їй ще 10 липня 2015 року, а згідно із Законом України «Про громадянство» передбачено дворічний термін для відмови від іноземного громадянства, після отримання українського. Виходить, що ще 11 липня 2017 року Уляна Супрун повинна була бути позбавлена українського громадянства, або відмовитися від американського», - пояснює експерт.
Віктор Скаршевський нагадує, що першим, хто відкрито виступив проти зовнішнього управління з боку США, є опозиційний політик Віктор Медведчук.
«Зовнішнє управління очевидно і для українських політиків, хоча далеко не всім вистачає сміливості відкрито виступати проти іноземних «ефективних менеджерів». Першим про ризики зовнішнього управління ще в 2014 році заявив опозиційний політик Віктор Медведчук, який виступає за відновлення суверенітету України», - підкреслює Скаршевський.
Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення
Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Скаршевський пояснює, що саме тому США внесли політика в санкційний список, хоча Медведчук давно не займає ніяких державних посад. А з наближенням президентських виборів риторику Медведчука взяла на озброєння Юлія Тимошенко і спікери інших політичних партій, які претендують на опозиційний електорат.
«США моментально ввели проти нього санкції, хоча Медведчук з 2005 року не займає ніяких державних посад. Очевидно, що справжня причина санкцій - це боротьба проти зовнішнього управління. З наближенням виборів його риторику майже слово в слово підхопила Юлія Тимошенко. Критикують модель зовнішнього управління також спікери таких опозиційних політичних партій, як «Опозиційний блок» і «За життя», - пояснює Віктор Скаршевський.