За повідомленням волонтера Мирослава Гая, по нічних дорогах Європи в даний час пересуваються колони військової техніки у супроводі поліції.

Відповідний пост Мирослав написав у соціальній мережі Facebook. Він згадав також про недавні повідомлення, що заполонили світові ЗМІ про те, що США планують розгорнути в країнах Євросоюзу близько тридцяти тисяч солдатів і велику кількість додаткової військової техніки.

Незадовго до цього стало відомо, що США нарощують військову присутність в Європі на випадок збройного конфлікту з Російською Федерацією. Ці війська будуть використовуватися в якості підкріплень – їх зможуть перекидати в гарячі точки на Європейському континенті протягом тридцяти днів. Разом з ними планують розгорнути додаткові літаки і кораблі.

Росіян давно турбують війська НАТО у їх меж: відео

Зміцнення бойової готовності союзників перед обличчям відроджуваної російської загрози став пріоритетом для міністра оборони США Джима Мэттиса. За словами офіційних осіб, позиція США зустрічає загальне схвалення, і їхні союзники по НАТО сподіваються досягти угоди до саміту лідерів в липні.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Показати ще

Пропозиція США передбачає, що в альянсу буде 30 батальйонів, 30 винищувальних ескадрилій та 30 військово-морських кораблів, готових до розгортання. У сукупності мова піде про згаданих вище 30 тис. військовослужбовців і понад 360 винищувачів.

У часи холодної війни плани США передбачали перекидання в Європу десяти американських дивізій — близько 200 тисяч військовослужбовців — за 10 днів. У новому реченні упор робиться на здатності до мобілізації європейських союзників і менш амбітні терміни.

У минулому році НАТО розмістило в Польщі та країнах Балтії — у російського кордону — 4,6 тисячі військовослужбовців. У альянсу є також п'ять тисяч військових у складі передових сил, які повинні прийти їм на підмогу протягом 10 днів. Але цим військам потрібна підтримка з боку 30 готових до бою батальйонів, прокоментував виданню колишній заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Верховна Рада прийняла запропонований президентом законопроект 7330 про внесення змін у деякі закони України з питань оборони щодо десантно-штурмових військ. Так, абревіатуру "ВДВ", що залишилася від радянських часів, буде змінена на "ДШВ" - десантно-штурмові війська.