В п'ятницю, 2 березня президент України Петро Порошенко підписав закон про приватизацію.

Про це в Twitter повідомив прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.
"Президент на Нацраді реформ підписав закон про приватизацію. Держава агресор не має права приймати в ній участь", - повідомив Цеголко.

Прийнятий Верховною Радою 18 січня законопроект №7066, зокрема, забороняє юридичним і фізичним особам-резидентам країни-агресора брати участь в приватизації в Україні.

Закон також встановлює вимоги до проведення аукціонів об'єктів малої та великої приватизації. Для продажу об'єкта приватизації на аукціоні державними органами приватизації створюватиметься аукціонна комісія, яка розроблятиме умови продажу.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Показати ще

Згідно з документом перелік об'єктів великої приватизації, що підлягають продажу, затверджується Кабінетом міністрів за поданням Фонду державного майна. Переліки об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу, затверджуються Фондом держмайна.

Основні положення законопроекту

Прийнятий в парламенті законопроект передбачає регулювання приватизації одним законом замість семи. Законопроект також передбачає поділ об'єктів приватизації на дві групи (замість п'яти): велика приватизація і мала приватизація. У документі заданий чіткий критерій поділу - великим держпідприємством буде вважатися компанія, вартість активів якої перевищує 250 млн грн.

Оскарження приватизації буде можливо протягом трьох років після її проведення і в міжнародних арбітражах. Крім того, на об'єкти, що приватизуються буде накладатися мораторій на банкрутство.

Крім того, замість п'яти процедур приватизації пропонується залишити дві - аукціон і викуп. При цьому малі об'єкти приватизації будуть продаватися через електронну площадку "ProZorro.Продажі".

Новий закон також вводить практику залучення інвестиційних радників. Згідно з новими правилами, об'єкти великої приватизації будуть продаватися з залученням інвестиційного радника - одного з інвестиційних банків зі світовою репутацією. Радник вивчатиме попит на об'єкт, шукати потенційних покупців, спілкуватися з ними і пропонувати стартову ціну.

Як повідомляв портал "Знай.ua", масштабна приватизація - одна з умов МВФ. Всього в списку на приватизацію 893 держпідприємства. Однак планується, що кількість їх зросте до 4 тисяч.