Закон України "Про внесення змін до деяки законодавчо актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" набув чинності у неділю, 5 травня.
Цей документ значною мірою заповнює правові прогалини у законодавстві та має поліпшити ситуацію із реалізацією колишніми політв'язнями і репресованими їхніх законних прав.

Зокрема, оновлено термінологію закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», вводитися категорія потерпілих від репресій - родичів людини, яка була репресована комуністичним режимом.

Крім того, унормована оновлена процедура реабілітації, що максимально враховуватиме всі обставини здійснення репресії проти конкретної особи. При цьому розгляд документів передбачає не тільки участь представників органів влади, а й об'єднань громадян, що опікуються відповідною тематикою.

Популярні новини зараз

Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

Кому як пощастить: ПриватБанк виплатить клієнтам від 150 до 5000 грн

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Показати ще

Портал "Знай.uа" нагадує, що ввечері 3 травня співробітники Державної прикордонної служби України в аеропорту Бориспіль відмовили двом громадянам Росії у перетині кордону України. Причиною став їх відмову зняти з речей заборонену на Україні символіку, повідомив спікер ДПСУ Олег Слободян на своїй сторінців соцмережі Facebook.

"Нехай щастить! Вчора ввечері в аеропорту Бориспіль з Мінська прилетіли двоє молодих людей, чоловік і жінка, громадяни РФ. Обидва прибули з приватною метою, мали достатньо коштів для перебування в Україні і зворотні квитки. Але на багажі туристів були прикріплені георгіївські стрічки, які заборонені в Україні. На прохання прикордонників зняти цю символіку громадяни РФ відреагували негативно. У зв'язку з цим прикордонники відмовили даними особам у перетині кордону і зворотним рейсом вони повернулися до Мінська", – написав Слободян в Facebook.

Тим часом, В Тюмені (Російська Федерація) на одній із зупинок громадського транспорту напередодні 9 травня розмістили портрет радянського диктатора Йосипа Сталіна.