Верховна Рада України у вівторок, 15 травня, ухвалила законопроект, яким передбачається посилення захисту авторських прав шляхом визначення принципів роботи організацій колективного управління. За відповідне рішення проголосували 246 депутатів, тільки фракція "Опозиційний блок" в основному утрималися від голосування, передає ТСН.

"Закон визначає правові та організаційні засади колективного управління майновими правами суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав. Законодавчим актом надано відповідні повноваження організацій колективного управління та визначено механізм надання послуг правовласникам зі збору роялті на договірних засадах", - повідомляє прес-служба Верховної Ради України.

Законопроектом впорядковується структура діяльності організацій колективного управління, запропоновані чіткі критерії для них, а також є вимога щорічної публічної звітності.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Результат голосування вже прокоментував прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Впроваджуємо європейські стандарти захисту авторських прав. Автори отримають інструменти контролю і впливу на організації колективного управління, які розпоряджаються їхніми творами, і гарантію справедливої винагороди", - підкреслив він.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", державний і гарантований державою борг, який Україна зобов'язана виплатити до кінця 2018 року, постійно збільшується і до озвученого терміну буде становити 325,53 мільярдів гривень.

Так, згідно з інформацією відомства, у тому числі до кінця року належить повернути борги на 204,43 мільярда гривень і виплатити 121,10 млрд гривень за їх обслуговування. В наступному році платежі з погашення та обслуговування державного боргу складуть 317,47 млрд гривень, у 2020 році – 266,07 млрд гривень.

В цілому за період з 2018 року по 2045 рік включно Україна повинна виплатити 3,069 трильйона гривень, з яких 1,948 трлн грн - в рахунок погашення боргу і 1,121 трлн гривень – в рахунок його обслуговування.