Сьогодні, 7 червня, Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня.
Напередодні голосування комітет Ради з питань правової політики та правосуддя підтримав остаточну редакцію поправок.
Як відомо, прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд. 1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд, повідомляє Politeka.
Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. В переліку його функцій: розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців, підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.
Антикорупційний суд: чого вимагають в МВФ?
Один із основних пунктів закону - це предметна підсудність Вищого антикорупційного суду. Тобто, це справи, які він розглядатиме. Згідно з текстом розробленого проекту, це не усі злочини, підслідні Національному антикорупційному бюро. Натомість суд розглядатиме цілу низку злочинів, підслідних Нацполіції і Державному бюро розслідувань.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Повноваження суду, відповідно до законопроекту №7440, включатимуть розгляд корупційних злочинів у сфері обігу наркотиків, їх аналогів та зброї, проте не включатимуть брехню в деклараціях та відмивання коштів високопосадовцями.
"Таким чином такий Антикорупційний суд буде перевантажений не пов’язаними із корупцією злочинами і не матиме часу чи ресурсу сконцентруватися на топ-корупції", –заявляють представники громадських організацій. Тоді як у висновку Венеціанської комісії вказано, що юрисдикція суду повинна відповідати справам, які ведуть Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Крім суддівського, адвокатського або наукового досвіду, кожен кандидат до Вищого антикорупційного суду повинен також мати "значний досвід професійної діяльності у сфері права з питань протидії корупції у міжнародних організаціях або міжнародних судових органах".
Дивіться: Що таке антикорупційний суд?