Як відомо, заступник глави Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера висловив пропозицію про те, що в разі прийняття нової Конституції повинна бути закріплена норма про позбавлення українського громадянства тих, хто прийняв російське громадянство, пішов працювати в окупаційні органи влади, брав участь в "референдумі про незалежність "Криму або територій під контролем" Д / ЛНР ".
Його пропозиція викликала дуже бурхливу реакцію в мережі.
Пост він опублікував на сторінці в Facebook і поділився відео опитуванням з Луганська, в якому у місцевих жителів запитували, чи готові вони відмовитися від паспорта України на заміну на російський. Однак пізніше представник ЦВК його видалив.
Магера пояснив "Новинам Донбасу", що від своїх слів не відмовляється, а пост видалив, щоб не рекламувати ЗМІ, яка проводила опитування.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Як він сказав: "Я вважаю, що держава за допомогою прийняття нової Конституції України - якщо така буде, тому що зараз про таку Конституції говорять, має вирішити питання щодо статусу осіб, які, по-перше, добровільно отримали громадянство Росії; по-друге, які перебували в окупаційних органах влади; по-третє, які активно брали участь в так званих референдумах "ДНР" і "ЛНР".
За його словами, потрібно позбавляти українського громадянства тих, хто добровільно отримав російський паспорт. "Якщо людина сама його просила і йому дали громадянство - це одне, а якщо людині примусово дали громадянство Росії - це інша справа. Треба розбиратися", - додав заступник голови ЦВК.
Користувачі в мережі неоднозначно сприйняли заяву Магери.
"Хороший заступник голови ЦВК, видатний, відомий, скоро закінчує свою каденцію. З такою агресивною риторикою його скоро якась партія підбере. Не сидіти ж склавши руки ... Вважаю подібні заяви підготовкою до виборів. Як то кажуть, сміливіше в Раду", - написав Віталій Сизов в Facebook.
У свою чергу, Віктор Бичик погодився з представником ЦВК. "Участь в тому референдумі - акт зради своєї країни і, відповідно, свого громадянства. Тому - все вірно, ті особини - не громадяни де-факто вже з 2014 року. І я вже не коментую тих, хто публічно спалював свої українські паспорти, тих , хто тягав плакати "Путін, введи війська", тих, хто спалював українські прапори і тих, хто до сих пір "топить" за "ДНР", - підкреслив він.
"Просто у громадян можуть бути різні погляди на свою державу. Ці погляди можуть відрізнятися кардинально. За це не можна позбавляти громадянства. Просто не можна і все", - додав Сергій Основін.
Нагадаємо, російські окупаційні війська 7 серпня понад 30 разів обстріляли позиції військових Збройних сил України, застосовуючи важке озброєння. Українські бійці дали відсіч окупанту і знищили 3 проросійських бойовиків.
Як повідомляв Знай.ua, рівно 10 років тому, у ніч на 8 серпня 2008-го, одразу після обстрілів грузинських сіл з боку невизнаної республіки, а також більш ранніх провокацій проти офіційної влади, в Тбілісі анонсували відновлення конституційного порядку в самопроголошеній республіці.
Також Знай.ua писав про те, що біглого екс-регіонала Олега Царьова не вбивали в Москві. Він живий і перебуває в Криму, повідомив він ТСН по відеозв'язку.