Кремль впритул не помічає, що повністю втратив будь-який вплив на українське суспільство і громадську думку. Заява російських маріонеток про створення "Малоросії" викликала лише глузування.
Про це повідомляє Atlantic Council. Подібні плани Росії показують, що кремлівські політичні еліти безнадійно далекі від української громадської думки.
Помічник президента РФ Володимира Путіна і куратор бойовиків на Донбасі Владислав Сурков назвав проголошення "Малоросії" способом підняти дискусію в Україні. Він уточнив, що терористи націлені на захоплення всієї країни.
"Київ хоче проєвропейську утопію. Донбас відповів Малоросією", - сказав Сурков.
Путін під час саміту G20 в Гамбурзі звинуватив українську владу в "русофобії" і вбивання штучного клина між Росією і Україною. Сам же він упевнений, що в українського і російського народу повністю збігаються ідеї.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Подібна поведінка Москви яскраво ілюструють очевидні російські ілюзії щодо катастрофічної втрати російського впливу на Україну з 2014 року. Кремль обнадіює себе тим, що нібито мовчазна більшість проросійських громадян України чекають нагоди, щоб влаштувати переворот в Києві.
У Росії давно побутує міф, що будь-яка боротьба українського народу - лише "справа екстремістського меншини" і іноземних союзників. Але ситуація кардинально змінилася і часи російського домінування над Україною переживають свій захід. Велика заслуга в цьому належить саме Путіну.
Анексія Криму і гібридна війна в Донбасі змусили українців серйозно переглянути своє ставлення до Росії. Тепер же торгові суперечки між країнами переросли в геополітичний "розрив століття". Відносини між двома народами повністю зіпсувала російська пропаганда. Крім того, війна на Донбасі зміцнила українську національну самоідентичність.
Кремль спробував покарати Україну, розірвавши економічні зв'язки, але Київ встиг оперативно перебудувати економічну спрямованість і найважчий період торгової війни вже давно позаду. Аналогічна ситуація спостерігається і в сфері культури.
Москва не хоче визнавати скорочення свого впливу на Україну, оскільки Путін будував плани по відновленню Росії як супердержави. Тепер же вони з тріском провалилися. У короткостроковій перспективі це може означати, що неінтенсивні бої можуть продовжитися на Донбасі. А в довгостроковій – кінець домінування Москви дає шанс Києву проявити себе.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Росія перекидає свої війська в Білорусь. У Кремлі прикриваються запланованими військовими маневрами.