Більшість із них були зовсім іншими, доки не потрапили під купол Верховної Ради. За часи роботи депутати суттєво змінюються – в манерах, звичках, але головне: мандат впливає на психічне та фізичне здоров'я. У цьому впевнена доктор медичних наук Ірина Пінчук.

Як Рада змінює депутатів?

Вперше фахівець побувала тут у травні 2015 року, за 5 хвилин біля трибуни багато що стало зрозумілим. Все зовсім інакше, аніж вам показують по телевізору. Під час другого візиту вона порушила проблему психічного стану людей та зміни до закону "Про психіатричну допомогу".

" Моя увага на початку була привернута до партеру з його секторною системою розміщення депутатів. Я довго розглядала розташування усіх партій в сесійній залі та намагалася знайти в цьому логіку або закладений зміст. Я чомусь тоді подумала про їхнє психічне здоров’я… у 2019 році ця будівля буде святкувати свої 80 років. Звернула увагу на покриття підлоги та стелю. Купол з металу і скла, що забезпечує приміщення природним світлом. В центрі куполу розташована кришталева люстра з кольоровим склом, яка начебто нагадує соняшник, що є символічним для України", - згадує вона.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

Президентський стіл та ложа ніби нагадували всім присутнім про її значення. Все зрозуміло, коли переглянеш історичну довідку про будівлю. Загальна площа сесійної зали - 650м². І це для роботи 450 народних обранців. Це 1,4 м² загальної площі сесійної зали на кожного депутата.

"А якщо забрати площу для президії, уряду, Президента України, для дипломатів, преси та гостей, мені страшно подумати скільки залишиться саме для кожного депутата. Існують в Україні норми площі на одного пацієнта в лікарні, робочого кабінету лікаря, маніпуляційної кімнати, складів, що в розпорядженні сестри-господарки, а також норми площі при утриманні тварин в зоопарках та при веденні сільського господарства, риб в акваріумах, дельфінів в басейнах та т.п. Чи розповсюджується на народних депутатів Закон України “Про охорону праці” та санітарні правила устрою і державні будівельні норми України?", - задається питанням доктор медичних наук.

Санітарні та технічні умови Ради: наслідки неминучі?

Розробив все це "диво" архітектор В. Заболотний у 1936 році, з того часу реставрацію проводили двічі – у 1985 та 1990 роках.

"Якщо ми говоримо про необхідність змін в роботі нашого законодавчого органу держави, а саме, електронну систему голосування, явку депутатів на роботу, інші дисциплінарні питання, тривалість сесій та перерв, зменшення загальної кількості депутатів та кількість жінок-депутатів у ВР України, ми не можемо оминути питання санітарних норм організації роботи даної інституції, що має значення як для фізичного, так і психічного здоров’я депутатів, а значить і якості рішень та законів, які вони приймають. Коли це буде здійснено, то, я сподіваюсь, що робота ВР України стане ефективною та результативною", - підсумувала Пінчук.

Дивіться: що вигадали депутати, аби допомогти Ахметову?

Нагадаємо, ГПУ збирається посилити кримінальну відповідальність за ДТП. Як повідомляв Знай.ua, українців спантеличило кумедне вбрання Тимошенко. Також Знай.ua писав, у доньки Гройсмана випадково знайшлася фірма у Лондоні.