Сьогодні о 12 годині на прикордонному пункті Краковець очікується повернення колишнього губернатора Одещини Міхеїла Саакашвілі. Вночі політик виїхав із Варшави до Перемишля, де має намір взятии участь у брифінгу із євродепутатами, але місце зустрічі поки що не розголошується.
Як зустрічатимуть екс-президента Грузії
Його соратники із партії "Рух Нових сил" заздалегідь пообіцяли зібрати тисячі українців біля КПП, навіть тих, хто мешкає у Польщі – вони перетнуть кордон разом із Саакашвілі.
Зустрічаючі збираються провести мирну акцію на підтримку політика, для цього навіть хочуть встановити окреме наметове містечко.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"На кордоні мене зустрічатимуть українські опозиційні політики. Я не виключаю, що разом зі мною перетнуть кордон і європарламентарі", - зазначив екс-очільник Одеської ОДА.
Більше двох десятків українців нардепів вже направили офіційний запит до Державної міграційної служби, в якому вимагають дати дозвіл на присутність у Краковці та сприяти безперешкодному в'їзду. Свої підписи під документом залишила ціла низка народних обранців, зокрема:
Юрій Дерев'янко, Юлія Тимошенко, Вадим Івченко, Сергій Євтушок, Олексій Рябчин, Олександра Кужель, Іван Крулько, Світлана Заліщук, Віктор Чумак, Наталія Новак, Мустафа Найєм, Ірина Подоляк, Володимир Парасюк, Віталій Купрій, Іван Мірошниченко, Павло Костенко, Сергій Лещенко , Олексій Скрипник, Роман Семенуха, Ірина Сисоєнко, Тарас Пастух, Олег Березюк, Ігор Луценко, Андрій Вадатурський, Дмитро Добродомов, Єгор Соболєв, Вікторія Войціцький.
Позиція Європи
Першою відреагувала Чехія: екс-очільник МЗС країни Карел Шварценберг та члени парламенту відправили відкритого листа українському президенту: вони припускають, що ситуація іх поверненням політика та перешкоджанню йому у цьому має ознаки неправомірних дій.
Схвалили таку ініціативу і доповідачка ПАРЄ з політичних наслідків кризи в Україні Крістіна Зеленкова і Марек Женішек - депутат парламенту від пльзеньського краю.
Саакашвілі особисто наголошував, що очікує на спеціальну резолюцію від Євросоюзу.
Обстановка у Краковці: прикордонники готуються
"Вони зняли частину військової розвідки з східного фронту і перекинули на західний кордон, частина Нацгвардії і полку "Азов" перекинули на польський кордон. Вони так мене бояться, бояться народу України", - пояснював колишній губернатор Одещини.
На пункті пропуску прикордонники відгородили колючим дротом ту ділянку, де активісти планують влаштувати акцію – нібито, щоб не допустити прориву учасників мирного мітингу на кордоні.
Встановили також командно-штабну машину зв'язку, але її появою пояснили не поверненням політика, а заходами безпеки, пов'язаними із російсько-білоруськими військовими навчаннями "Захід-2017".
Мотиви запобіжних заходів
Не погоджуються з офіційним роз'ясненням і низка експертів та посадовців. Одним із перших свою думку з цього приводу висловив журналіст Олександр Дубинський. У своєму блозі він заявив, що вважає ситуацію із поверненням Саакашвілі політично мотивованою, тому що на його думку приїзд екс-президента Грузії не вигідний чинній українській владі.
Увага! Відео містить ненормативну лексику
Такої ж позиції дотримується нардеп Євгор Фірсов. За його словами, підстав для позбавлення громадянства не було, та й офіційних роз'яснень, які б містили вагомі аргументи, також ніхто не надавав:
" Поки Саакашвілі був йому потрібен, президент використав його. Спочатку піарився перед виборцями. Хвалився: дивіться, у мене цілий президент губернатором працює. Потім намагався з його допомогою задавити своїх політичних опонентів. Але коли стало ясно, що Саакашвілі не буде сліпим виконавцем будь-волі, різко з'ясувалося, що він "неправильно заповнив документи", - підкреслив він у своєму блозі.
Як повідомляв портал "Знай.ua", прикордонники розповіли, як зустрінуть Саакашвілі.