Російська Федерація може повернути Україні Кримський півострів за таким же сценарієм, як повернула незалежність трьом балтійським державам.

Про це розповів спецпредставник США з питань переговорів по Україні Курт Волкер, повідомляють українські ЗМІ.

"Вони будуть говорити одні речі, ми – інші, але побачимо, що буде в перспективі. Країни Балтії були окуповані Радянським Союзом протягом десятків років, і в результаті все змінилося", - зауважив він.

За словами Волкера, проблема Криму є досить складною. Однак він зауважив, що дивиться "з великим захопленням" на попередників щодо політики невизнання анексії прибалтійських держав.

Популярні новини зараз

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Він також підкреслив, що тиск санкцій на Росію буде продовжуватися, поки вона не поверне Кримський півострів Україні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що радник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков, який у Кремлі займається "українським питанням" і якого вважають куратором сепаратистів на Донбасі, опублікував статтю про "геополітичну самотність" Росії. Стаття була опублікована в журналі "Росія в глобальній політиці". Вона називається "Самотність напівкровки" і присвячена відносинам між Москвою і Заходом.

Сурков оголошує 2014-й - рік анексії Криму - переломним. За його словами, цього року Росія припинила "багаторазові і безплідні спроби" стати частиною західної цивілізації.

"З 14-го року і далі простягається невизначено довгий новий час, епоха 14+, в яку нам належить сто (двісті? триста?) років геополітичної самотності", - написав помічник Путіна.

Частиною Сходу Росія теж не змогла стати, бо Сурков пропонує шукати "ідеології третього шляху, третього типу цивілізації третього світу, третього Риму".

За його словами, цей курс не передбачає повної ізоляції, але і не припускає безмежної відкритості.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у вівторок, 8 травня, в Європі розглянуть додаткові економічні обмеження щодо Російської Федерації через президентські вибори, які провели на території окупованого Кримського півострова. Якщо постійні представники країн-членів Європейського Союзу узгодять введення нових санкцій щодо Росії, їх рішення повинна схвалити Рада Європейського Союзу.