Сьогодні Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект "Про приватизацію державного майна" (№7066). Підтримали його 266 народних обранці.
Як відомо, суть документу полягає в спрощенні та скороченні цілої низки процедур, досягнення прозорості та відкритості, залучення інвесторів до придбання державної власності. Список об'єктів, котрі підлягатимуть приватизації, затвердять у Кабміні на основі даних від Фонду державного майна України.
Законом також встановлюються вимоги проведення аукціонів та створення окремої комісії. Крім цього, об'єкти соціально-культурного призначення приватизуються із умовою щодо збереження профілю діяльності; об'єкти соціально-культурного призначення, які не функціонують більше трьох років або перебувають в аварійному стані, можуть бути перепрофільовані, повідомляє "Укрінформ".
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Втім, аукціон можливий тільки у випадку наявності двох учасників торгів. Щоб взяти у ньому участь необхідно подати заяву від імені покупця, а далі справа вже за державним органом – він вирішує, чи можна продати за запропонованою ціною, або ж скинути вартість нижче від стартової.
Якщо об'єкт приватизації виставляється вперше на аукціон зі зниженням стартової ціни, то стартова ціна знижується аукціонною комісією на 25%. Якщо об'єкт приватизації виставляється на продаж на аукціон зі зниженням стартової ціни вдруге, то стартова ціна продажу знижується аукціонною комісією на 50%.
Відомо, що ухвалення цього закону було однією з ключових вимог МВФ для надання Україні наступного траншу.
Дивіться: депутати підтримали закон про приватизацію