Про перехід шкіл на навчання державною мовою заявив президент Латвії Раймонд Вейоніс. Відомо, що президент Латвії 2 квітня 2018 року оголосив поправки до законів про освіту.

Навчання в середній школі державною мовою забезпечить рівні можливості всім молодим людям отримати якісну освіту. Про це заявляють у прес-службі президента Латвії.

"У дітей, як і раніше, буде можливість вивчати предмети, пов'язані з національними меншинами, їх ідентичністю та культурою, підтримувати свої корені і багатогранно розвивати свою особистість", - сказав Вейоніс.

Як відомо, проект поправок передбачає провести реформу в навчальних закладах нацменшин у 2021 та 2022 навчальному році, встановивши, що дошкільне навчання є білінгвальним.

У початковій школі (1-6 класи) навчання здійснюється за трьома моделями (при цьому 50% предметів викладається латиською мовою), на завершальному етапі основного освіти (7-9 класи) 80% навчального процесу забезпечується держмовою. В середній школі (10-12 класи) - навчання йде тільки латиською мовою, за винятком предметів, пов'язаних з рідною мовою.

Популярні новини зараз

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"

Показати ще

Нагадаємо, раніше в МЗС України відбулася серйозна розмова з послом Угорщини в Україні Ерно Кешкенем. Раніше він стверджував, що Будапешт має право роздавати паспорти всім, хто має угорські корені. В тому числі багатьом жителям Закарпаття. Про це журналістам розповіла заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"З ним була проведена бесіда. Попередження було передано", - стверджують у МЗС.

Як повідомляв портал "Знай.uа" президент Франції Еммануель Макрон анонсував суттєві зміни в системі освіти країни. Глава держави виступив з ініціативою ввести навчання в початковій школі з трирічного віку, замість звичних шести. На його думку, подібна реформа за короткий час перетворити Францію у країну з найнижчим віком залучення до шкільної освіти в Європі. Добре це чи не дуже, поки батьки не знають. Але насправді так звані "материнські заклади" для трирічних дітей тут існують вже давно і ними вже нікого не здивуєш.