Випадок із позбавленням недоторканності п'яти нардепів свідчить про те, що Україні не слід затягувати зі створенням антикорупційних судів.

Відповідну думку в коментарі "НВ" висловив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

Більшість депутатів підозрюють у доволі серйозних злочинах: від корупційних махінацій до несплати податків.

Він запевнив, що передусім свої обов'язки почали більш сумлінно виконувати Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП): вони висувають обвинувачення незалежно від політичної приналежності.

Втім, програє система кримінального судочинства, якій терміново необхідне реформування. Новий Вищий антикорупційний суд повинен стати органом, який не залежатиме від усіх наявних в Україні структур, адже у протилежному випадку не слід сподіватися на справедливі рішення.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Показати ще

Відбирати фахівців, як вважає Мінгареллі, повинні лише за згоди громади та міжнародних партнерів – тільки так можна забезпечити непідкупність і повернення активів.

"На суддів, які виносять вироки у таких справах, чинять значний тиск. Потрібно гарантувати їхню доброчесність. Слід вжити спеціальних заходів безпеки щодо антикорупційних суддів та членів їх сімей", - додав глава представництва ЄС.

Як повідомляв портал "Знай.ua", нардепи розповіли, як ставляться до позбавлення недоторканності.