Сенс рішень, які приймають в кулуарах Верховної Ради, частенько не доходить до більшості народних депутатів, які пізніше голосують самі не знаючи за що.

Як повідомляє портал Рoliteka, експерти пояснили, як таке відбувається. Найчастіше найпроблемніше - це друге читання, коли до законопроекту намагаються внести всілякі редагування. У цей час в кожного перед очима повинен бути текст того, за що зараз голосуватимуть. Однак так виходить далеко не завжди: часто під фінал голосування глава профкомітету просто оголошує зміни, які зараз повинні прийняти або не прийняти.



"У Верховній Раді це звичайна практика зловживати регламентом. Особливо це відбувається під час голосування за законопроекти, де багато правок. В результаті кулуарних домовленостей з голосу ухвалюють такі рішення, "які потрібні". При цьому ніхто в залі не знає, за яку редакцію йде голосування", - розповів позафракційний нардеп Андрій Іллєнко. Він вказує на те, що подібні маніпуляції відбувалися під час голосування за судову і медичну реформи, реінтеграцію Донбасу.

Депутат додав, що під час голосування самі поправки не називаються, а тільки їхні номери, так що у величезному тексті законопроекту нардепи просто не встигають зорієнтуватися, що і на руку окремим особистостям. "Голова комітету поспішно зачитав текст і поправки, але реально не так, як це було прописано комітетом. І тепер ми не знаємо за що саме проголосували і що буде в фінальному тексті", - підсумував Іллєнко.

Популярні новини зараз

Кому пенсіонерів перерахують пенсії у 2025 році

Житомирська та Кіровоградська області стали лідерами у порушенні екологічного законодавства: Держекоінспекція показала найгучніші справи

Від пенсії заберуть 20%: пенсіонерів можуть позбавити останніх копійок для виживання

Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні

Показати ще


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що скандальний "антибандерівський" закон боляче відгукнеться Польщі.