27 серпня стало відомо, що представництво України при статутних органах Співдружності Незалежних Держав закрилося. Про це заявив виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв.
"Ми з жалем констатуємо, що в серпні було закрито представництво України при статутних органах Співдружності", – повідомив Лебедєв.
У той же час, за його словами, у СНД залишається контакт з Україною.
"Ми здійснюємо його в Мінську через посольство України в Республіці Білорусь. Там виділений спеціальний співробітник", – розповів чиновник.
Крім того, Лебедєв сподівається, що Україна збереже свою присутність у Співдружності. Також він нагадав, що Україну запросять для участі в засіданні ради глав урядів СНД, яке пройде в Астані 2 листопада.
Від пенсії заберуть 20%: пенсіонерів можуть позбавити останніх копійок для виживання
Ціни на картоплю в Україні різко впали: чому вона дешевша, ніж минулого тижня
Українці забудуть про дешевий інтернет: озвучено нові тарифи
Що чекає на "обмежено придатних" українців: перекомісія та нові правила мобілізації у 2025 році
"Україна не вийшла зі складу Співдружності, вона де-юре залишається державою-учасником, тому ми всі документи їй направляємо та запрошення", – уточнив секретар СНД.
Як відомо, 12 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко запропонував офіційно припинити участь країни в статутних органах СНД. 2 травня Рада національної безпеки і оборони України підтримала цю ініціативу. Указ про відкликання представників України з органів СНД український президент підписав 19 травня.
СНД було створено 8 грудня 1991 року. Відповідну угоду підписали представники Росії, України і Білорусі. У документі констатувалося, що СРСР припиняє своє існування як "суб'єкт міжнародного права і геополітичної реальності".
Варто відзначити, що Україна не підписала Статут СНД від 22 січня 1993 року. У СНД входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан і Туркменістан в якості асоційованого члена.
Як повідомляв портал Знай.uа, відомий дипломат назвав справжні причини загибелі СРСР.
Також портал Знай.uа писав, що американських дипломатів у Китаї атакували "беззвучним" вереском.