Посол України в Польщі Андрій Дещиця вказав Варшаві, як слід поводитись із нашою державою. Україна має своє бачення історичного минулого і Польща повинна з цим рахуватись.
"Це реальність - українська держава має своє бачення історичної політики. Це бачення нове після 2014 року і з цим треба рахуватись. На це піде деякий час", - сказав дипломат в інтерв’ю BBC Україна.
Дещиця висловив переконання, що Україні та Польщі для обговорення складних моментів відносин потрібно застосувати всі інструменти, які є у двосторонніх стосунках.
"Ми маємо різні підходи та оцінки історичного минулого. Але для цього і є такі платформи, як консультаційний комітет президентів, як зустрічі комісії істориків і форум партнерства, щоб такі питання обговорювати", – пояснив посол України в Польщі.
Дещиця нагадав, що погляди двох країн розходяться у питанні історичного минулого Української повстанської армії, яку Україна визнала борцем за волю на офіційному рівні.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
За словами дипломата, те, що Україна та Польща мають різне бачення історичного минулого, не має стати перепоною у стратегічному партнерстві, яке є особливо важливим у ситуації реальної загрози російської агресії і для України, і для Польщі.
"Думаю, історики обох країн мають представити свої позиції та зрозуміти один одного. Важливо, щоб політики не використовували питання історичного минулого для досягнення своїх політичних цілей", - додав він.
Як повідомляв портал "Знай.ua", глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив про складання "чорних списків" українських політиків з "антипольськими" поглядами. І вже є перші результати - Польща заборонила в'їзд голові Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу.